fb pixel Nabarvené ptáče – G.cz
Vyhledávání

Nabarvené ptáče

Film Nabarvené ptáče je adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského

Premiéra filmu: 12. září 2019

Scénář a režie: Václav Marhoul

Herecké obsazení: Petr Kotlár, Stellan Skarsgård, Udo Kier, Harvey Keitel, Julian Sands, Lech Dyblik, Alexej Kravčenko, Pavel Kříž, Petr Vaněk, Radim Fiala a další

Film vznikl na motivy autobiografické knihy polského spisovatele židovského původu Jerzyho Kosińskiho. Jde o příběh židovského chlapce v temném období 2. světové války. Hlavní roli ztvárnil chlapec Petr Kotlár z Českého Krumlova. Kromě něj se diváci mohou těšit na vskutku hvězdné mezinárodní obsazení (Stellan Skarsgård, Udo Kier, Harvey Keitel a další).

Film natočil kameraman Vladimír Smutný na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope.

„Mé pocity po posledním záběru? Bylo jich vskutku hodně… Ale jeden snad stojí za zmínku…. Měl jsem pocit, že jsem si před rokem a půl sedl na zdivočelého koně, a oba jsme pak svorně běželi do dálek… Rychle… Strašně rychle to natáčení uběhlo…“ prozradil České televizi po poslední klapce režisér, scenárista a producent Václav Marhoul.

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem… to je stručný nástin filmu, který se zabývá vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé.