fb pixel A přece se točí i v Česku kvalita! Připomeňte si zásadní filmové a seriálové počiny domácí produkce roku 2019 – G.cz
Vyhledávání

A přece se točí i v Česku kvalita! Připomeňte si zásadní filmové a seriálové počiny domácí produkce roku 2019

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Rok 2019 byl co do filmů a seriálů velmi bohatý, a to jak na zahraniční, tak překvapivě i na domácí scéně. Pojďme si krátce před Silvestrem připomenout, co všechno u nás letos stálo za vidění.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 28.12.2019, 11:57

Výběr z (kino)hroznů

Před cca týdnem vyšly užší seznamy možných nominantů na Oscara, na nichž se objevily i dva české filmy; animovaná Dcera a Marhoulovo černobílé výpravné drama z války - Nabarvené ptáče. Právě jeho premiéra byla jednou z nejočekávanějších filmových událostí v České republice roku 2019.

Letošek nám toho ale dal mnohem víc. Dočkali jsme se adaptace Rudišovy knihy Národní třída, která byla dosud označována za nezfilmovatelnou. Viděli jsme celovečerní debut rostoucího dědice hereckého talentu rodiny Trojanových ve výkonu ve snímku Abstinent. Zároveň nám ale také Julius Ševčík se svým paskvilním Skleněným pokojem ukázal, jak přesně se to nemá dělat.

Televizní tvroba v Česku rozhodně nezaostávala za tou filmovou - stačí vzpomenout na sitcom dua Prušinovský-Kolečko Most!, který se stal celonárodním hitem nebo ještě čerstvý počin Ivana Zachariáše Bez vědomí, který je jednou z prvních českých podívaných, která předkládá sametovou revoluci bez patosu a sentimentu.

Pochopitelně toho bylo mnohem víc, takže se podívejte do následující galerie na náš výběr toho nejdůležitějšího, co se u nás v oblasti kinematografie letos událo.

Chcete něco doplnit? Klidně nám napište!

Podobné články

Doporučujeme

Další články