fb pixel Chuck Norris – G.cz
Vyhledávání

Chuck Norris

Chuck Norris, vlastní jménem Carlos Ray Norris Jr. (nar. 1940) je americký mistr bojových umění a akční herec. Je známý z mnoha vtipů a internetových memů na téma jeho dokonalosti a nepřekonatelnosti. 

Armáda a karate

Chuck Norris se narodil v Oklahomě 10. března 1940. Jeho otec byl příslušníkem indiánského kmene Čerokíů a jeho matka z Irska. Po dokončení střední školy nastoupil k vojenskému letectvu a stal se pilotem. Sloužil v Koreji, kde se naučil bojové umění Tang Soo Do. Bojovým uměním se začal věnovat profesionálně a postupně otevřel několik desítek škol karate. Jedním z jeho žáků byla i americká herecká hvězda 60. a 70. let 20. století Steve McQueen. Ten přivedl Norrise k herectví. 

Akční star

Zřejmě nejznámější rolí byla hlavní postava seriálu Walker, Texas Ranger, který se vysílal v letech 1993 - 2001. Zahrál si však v mnoha, většinou akčních filmech. Ve snímku Cesta draka si zahrál s legendou bojových umění Brucem Lee

Osobní život a názory

Chuck Norris je podruhé ženatý a má pět dětí. Je republikánem, konzervativcem a odpůrcem potratů. Dále je zbožným členem evangelikální církve, kdy věří v Bibli jako jediné boží slovo a je i stoupencem kreacionismu, který je v rozporu s evoluční teorií. Chuck Norris se angažuje i v charitativní činnosti, zejména v oblasti protidrogové prevence dětí.

Vtipy o Chucku Norrisovi

Je oblíbeným cílem anekdot a koluje o něm velké množství vtipů. Mezi ty, které on sám považuje za nejzdařilejší, patří například:

  • Jedině Chuck Norris zazpívá duet sám.
  • Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. Škoda, že neplakal. Nikdy.
  • Když jde bubák spát, každou noc se podívá do skříně, jestli tam není Chuck Norris.
  • Chuck Norris umí spojit USA a USB.

Vybrané filmy (na ČSFD)

Další články