fb pixel Je libo blahopřání od Chucka Norrise? S aplikací Cameo si s vámi potykají i hollywoodské hvězdy – G.cz
Vyhledávání

Je libo blahopřání od Chucka Norrise? S aplikací Cameo si s vámi potykají i hollywoodské hvězdy

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Chcete, aby vám rapper Snoop Dogg popřál k narozeninám, nebo aby vám herec Charlie Sheen pogratuloval k maturitě? Se sociální aplikací Cameo není nic nemožné, stačí mít pár stovek dolarů na účtě a vše je možné. Věc má samozřejmě i temnou stránku, jak ukazuje nedávný výhružný vzkaz Chucka Norrise běloruskému prezidentovi Lukašenkovi.

Martin Miko
Martin Miko 7.9.2020, 14:53

Aplikace pro celebrity

Není tomu ani rok od doby, kdy se na internetu objevila aplikace Cameo, která slouží pouze celebritám. Tedy respektive jako uživatel se do ní můžete dostat prozatím pouze z pozice globální celebrity. Google si celebritu následně ověří a fanoušci se jí pak mohou zeptat na cokoliv, popřípadě mohou jen požádat o blahopřání k životním úspěchům nebo jubileím. Odpovědi probíhají formou videa, takže máte jistotu, že s vámi doopravdy hovoří vámi vybraná celebrita.

To vše je samozřejmě za peníze, a v některých případech opravdu nejde o žádné malé částky. Obecně samozřejmě platí, že čím větší hvězda, tím vyšší je její honorář. Například pozdrav od rappera Ice Cubea stojí 500 dolarů, zatímco legendárního basketbalisty Dennise Rodmana by stál hned 700 dolarů. Nicméně výběr osobností, od kterých si můžete koupit personalizované video, je obrovský. Naleznete tam kromě herců a sportovců například i oblíbené komiky, rappery a další celebrity, které znáte z reality show nebo televizních seriálů. Na výběr máte z několika tisíc celebrit všeho druhu.

Nicméně aplikace Cameo má i svou stinnou stránku, jak jsme se mohli přesvědčit i nedávno v českých médiích. Na sociálních sítích se totiž objevilo video, ve kterém oblíbený herec Chuck Norris hovoří k běloruskému prezidentovi Lukašenkovi. Česká média zprávu prezentovala stylem, že herec natočil výhružný vzkaz Lukašenkovi, kde ho vyzývá, aby ustoupil demonstrantům, jinak si pro něj přijde. Následně mu vzkáže, že ho rozbrečí jako cibuli, když ji krájí. Což je ostatně jeden z jeho klasických „norrisovských“ vtipů, které frčely před pár lety. Podle webu Manipulátoři.cz se nakonec ukázalo, že video vzniklo právě díky sociální síti Cameo. Takže někdo zkrátka zaplatil 300 dolarů k tomu, aby vytvořil virál. Videa mají sloužit k osobním účelům, takže osoba, která si video objednala, porušila pravidla.

Tímto způsobem by se samozřejmě daly využít i další celebrity k politické kampani. Nicméně v podmínkách jasně stojí, že se jedná o personalizované zprávy pro osobní účely. Každopádně sociální síť Cameo je skvělý nápad, který vztah mezi fanouškem a oblíbenou hvězdou posunul opět na nový level. Dokázali byste si představit, že by se aplikace Cameo objevila i v české verzi? Například, že by vám Zdeněk Izer popřál k narozeninám za 5 tisíc, nebo že by vám Miroslav Kalousek poslal prostředníček skrz video? To by bylo krásné.

Podobné články

Doporučujeme

Další články