fb pixel Den, kdy se Chuck Norris stal čestným rangerem: Sedm zajímavostí o muži, který napočítal do nekonečna dvakrát – G.cz
Vyhledávání

Den, kdy se Chuck Norris stal čestným rangerem: Sedm zajímavostí o muži, který napočítal do nekonečna dvakrát

Chuck Norris ovládá hned několik bojových umění a jedno i sám vymyslel. Ve všech má černý pásek. Ve filmech se nejprve objevoval jako kaskadér, až role padoucha ve filmu Bruce Leeho Cesta draka z něj udělala hereckou hvězdu. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Málokterému herci se podařilo zapsat se do srdcí diváků jako dokonalý akční hrdina. Jedním z těch, o jehož dokonalosti se nikdo neopovažuje pochybovat, je Chuck Norris. Ač se proslýchá, že se zrodil den předtím, než se Bůh rozhodl stvořit svět, letos oslavil své 83. narozeniny. Se včerejším dnem je spjaté jedno významné výročí. Právě 2. prosince 2010 jej texaský guvernér Rick Perry jmenoval čestným Texas Rangerem. Co zajímavého by vám nemělo uniknout o životě muže, který přišel o panictví dříve než jeho vlastní otec?

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 1.12.2023, 01:20

1. Irský indián Carlos

10. března 1940 se ve městě Ryan v americké Oklahomě narodil do rodiny veterána z druhé světové války syn, který dostal jméno Carlos Ray. V jeho žilách koluje z otcovy strany krev indiánů z kmene Čerokíů, z matčiny strany pak irská krev, což by vysvětlovalo jeho zrzavé vlasy. Po vzoru otce nastoupil Carlos do armády a jako příslušník letecké policie byl v roce 1958 nasazen do Jižní Koreje, kde od ostatních vojáků dostal přezdívku Chuck, s níž se stal legendou.

2. Mistr asijských bojových umění

Právě pobyt v Koreji mladého Norrise nadchnul pro bojová umění. Začal s korejským stylem Tang Su Do, v němž brzy získal mistrovský černý pásek. Brzy poté přešel k tradičnějšímu a známějšímu japonskému karate. I zde exceloval, ač své první dva soubojové turnaje prohrál. Za celou svou kariéru našel přemožitele jen desetkrát, několikrát se stal bojovníkem roku, jako první neasiat obdržel nejvyšší stupeň černého pásku v Tae Kwon Du a v roce 1990 představil vlastní bojové umění nazvané Chun Kuk Do, kombinující prvky všech stylů, které Chuck Norris ovládá.

3. Z kaskadéra hlavní hvězdou

K filmu se Norris, který nikdy neaspiroval na to stát se hercem, dostal jako kaskadér do soubojových scén, což považoval za dobrou cestu k přivýdělku, jelikož se primárně živil jako majitel školy karate. První film, ve kterém můžeme tehdy devětadvacetiletého Chucka Norrise zahlédnout, je snímek Wrecking Crew z roku 1969. Život mu změnilo setkání s Brucem Leem, který si Norrise vybral jako padoucha do svého filmu Cesta draka. To znamenalo raketový start Norrisovy herecké kariéry. Celkem si zatím připsal na konto účinkování ve 26 filmech a má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

4. Walker, Texas Ranger

Kdyby se měla vybrat jedna role, která je pro Chucka Norrise charakteristická, pak to bude role seržanta texaských rangerů Cordella Walkera. Neporazitelný a hluboce morálně založený Walker dával padouchům na frak od roku 1993 do roku 2001, kdy bylo v osmi sezónách natočeno 203 epizod seriálu, který je dodnes reprízován po celém světě. Charakteristickým kopem z otočky dokázal Walker srovnat sám třeba i komando těžkooděnců se samopaly. Právě tato Norrisova role vedla k tomu, že se o něm začalo vtipkovat jako o nadčlověku. Texaský guvernér Rick Perry dokonce jmenoval Chucka Norrise čestným rangerem a zajímavostí je i to, že titulní píseň k seriálu si nazpíval Norris sám.

5. Bůh stvořil svět a Chuck Norris stvořil Boha

Díky tomu, že Chuck Norris vždy ztvárňoval neporazitelné alfasamce, kteří lusknutím prstu rozpráší teroristickou organizaci, začaly se o něm tvořit vtipy, které podtrhují jeho dokonalost. Sám Chuck Norris se čtením těchto „Faktů o Chucku Norrisovi“ rád baví a jeho nejoblíbenějším vtipem je ten, že když jde malé dítě spát, kouká se pod postel, jestli tam není bubák, a když jde spát bubák, raději zkontroluje, jestli nemá pod postelí Chucka Norrise. Mimo to je také známo, že jeho slzy léčí rakovinu a AIDS. Jedinou smůlou ale je, že nikdy neplakal. Nejlepší vtipy o Chuckovi samozřejmě také známe.

6. Reklamní tvář, která zavítala i do Česka

Stejně jako mnoho dalších herců ani Chuck Norris neváhal během své kariéry propůjčit svou tvář reklamě. Pamětníci devadesátých let si jistě vzpomenou na to, jak fitness trenér Chuck Norris propagoval domácí cvičící lavici Total Gym. Vzhledem k velké popularitě Chucka Norrise v Česku se mobilnímu operátorovi T-Mobile povedl v roce 2010 husarský kousek a obsadil Norrise do vánočních reklam na své produkty. Zde si herec například dělal legraci z toho, že v Česku po něm z úcty pojmenovali městskou část Praha-Čakovice. K tomu, zda je otcem hereckých sester Zuzany a Soni Norisových, se během návštěvy Prahy nevyjádřil.

7. Hluboce věřící křesťan s ultrakonzervativními názory

Většina lidí zná Chucka Norrise jen jako nepříliš výřečného akčního hrdinu, nicméně jeho názory v reálném životě by možná mnohým fanouškům zvedly mandle. Norris se oddaně hlásí k ortodoxní formě evangelikánského křesťanství, odmítá Darwinovu evoluční teorii a bojuje za to, aby se v amerických školách povinně učila jen ta verze stvoření světa, která je obsažená v Bibli. Do toho též často vystupuje proti potratům a homosexualitě. Netají se ani tím, že je nadšeným členem a podporovatelem Republikánské strany, kterou štědře ve volbách sponzoruje a vystupuje na mítincích jejích kandidátů. Sám do politiky nikdy nemířil, ale co my víme, třeba se ještě rozhodne nahradit v křesle prezidenta Donalda Trumpa.

Tady máte seznam dalších věcí, které vás stejně jako Chuck Norris dovedou zabít a zmrzačit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články