fb pixel Walker, Texas Ranger: Seriál, který z Chucka Norrise vytvořil poloboha s dobrým srdcem – G.cz
Vyhledávání

Walker, Texas Ranger: Seriál, který z Chucka Norrise vytvořil poloboha s dobrým srdcem

Zdroj: CBS / Art Network

Chuck Norris se díky své bohaté kariéře stal součástí světové popkultury. Zatímco pro jednu generaci se stal hrdinou akčních filmů, v nichž se dokázal poprat i s legendárním Brucem Lee, tak tou druhou generací je spíše vnímán jako hlavní hrdina seriálu Walker, Texas Ranger, díky němuž se stal terčem krátkých vtipů, které známého herce symbolizují jako superhrdinu se vším všudy.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 9.3.2023, 01:54

Chuck Norris v životní roli

K 90. letům samozřejmě patřilo i spuštění komerční televize TV Nova, která na svých obrazovkách rozjela i americký akční seriál Walker, Texas Ranger. Ten vznikal pod záštitou společnosti CBS mezi lety 1993 až 2001. Do hlavní role člena policejní složky Texas Rangers Cordella Walkera nebyl obsazen nikdo jiný než Chuck Norris, jenž se snažil využít potenciál seriálu. Takže v něm prosazoval například morální hodnoty, toleranci, odrazování mladých od užívání drog, poučování studentů o důležitosti sportu a občanské společnosti. Norris skrz seriál navíc velmi rád propagoval bojová umění, a do některých epizod zapojoval i slavné akční hvězdy typu Sam Jones, Michael Ironside, Brian Thompson, Mako nebo Richard Norton. V seriálu se objevilo i mnoho dalších slavných jmen jako například Hulk Hogan, Sting, Danny Trejo nebo Tobey Maguire.

Seriál Walker, Texas Ranger byl na svou dobu poměrně unikátní jev, který zachycoval příběh příslušníka policejní složky Cordella Walkera ve státě Texas, jenž měl za parťáka Afroameričana Jamese Jimmyho Trivete. Cordellův „strýc“ je navíc domorodý Cherokee, který si nechá říkat Ray Firewalker. Cordell o něm hovoří jako o svém strýčkovi, ale ve skutečnosti ho vychovával poté, co mu někdo zabil jeho rodiče. Takže se v podstatě jednalo o bílého muže středního věku, jenž byl vychováván indiánem (navíc i postava je zčásti indián stejně jako i samotný herec) a měl za parťáka Afroameričana, který byl vegetarián. To z něj dělalo nejtolerantnějšího a nejnenapadnutelnějšího seriálového akčního hrdinu 90. let.

V době, kdy se začal seriál natáčet, měl za sebou Chuck Norris už desítky béčkových akčních filmů, několik titulů v bojových uměních, 32 škol karate a hlavně uznání ze všech stran. Nicméně k herectví ho přivedl jeho žák – samotný Steve McQueen, který byl známý především v 60. a 70. letech minulého století. Norris se snažil být výraznou osobností i mimo filmové plátno, a proto se například za vlády George Bushe stal poradcem pro sport a tělovýchovu. Tuto funkci vykonával například i s Arnoldem Schwarzeneggerem. Kromě toho byl a stále je dlouholetým odpůrcem drog, což mnohokrát dokázal účastí na charitativních akcích typu Kick drugs from America neboli Vykopejte drogy z Ameriky. Podobné hodnoty si s sebou přinesl právě i do natáčení seriálu Walker, Texas Ranger, kde tuto organizaci společně s bojovým uměním pravidelně propagoval.

Věděli jste, že úvodní píseň k seriálu s názvem The Eyes of a Ranger měl původně nazpívat americký country zpěvák Randy Travis? Tedy přesněji to bylo přání samotného Chucka Norrise, jenže podmínkou CBS bylo, aby ji zazpíval sám hlavní aktér, jinak ji do písně nedají. Chuck strávil nahráváním songu ve studiu neuvěřitelných 12 hodin, protože mu to zkrátka nešlo. Nakonec musel některé části jen tak odrecitovat, protože jeho zpěv zněl prostě špatně. O text písně se postarala další country legenda Tirk Wilder.

Za toto všudypřítomné „dobro“ v seriálu byl Walker, Texas Ranger mnohdy odsuzován. Cordell totiž naučil ortodoxní rasisty milovat černochy, narkomany během půl hodiny odnaučil kouřit crack a rozhádaný pár během dvou vět dokázal usmířit. A do toho všeho dokázal přeprat medvěda, uklidnit býka a když přišel o zrak, tak se převtělil do orla a našel z pouště cestu domů. A nakonec to všechno skončilo tak, že se všechny hlavní postavy sešly v CD`s baru, kde se společně zasmály.

Jak vzpomínáte na seriál Walker, Texas Ranger vy? Co si myslíte o nově vznikající verzi bez Chucka Norrise, která se bude chtít pouze přiživit na jeho jméně?

A hlavně nezapomínejte na to, že Chuck Norris dnes slaví 83. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články