fb pixel GLOSA: Babiš vyzval Rakousko, ať si se stavbou dálnice pospíší. Rychle zapomněl na Ťokovy 4 kilometry za rok – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Babiš vyzval Rakousko, ať si se stavbou dálnice pospíší. Rychle zapomněl na Ťokovy 4 kilometry za rok

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Žertovat v Česku o stavbě dálnic by mělo být stejné tabu jako osahávat babičku na svatbě vašeho nejlepšího kamaráda. Nezapomínejme na to, že v minulém roce se v naší zemi postavily pouze 4 kilometry dálnic. Premiér Andrej Babiš včera na svém Twitteru vyzval Rakousko, aby zrychlilo ve stavbě dálnice D3, jelikož ji chce napojit na tu českou část, která má být hotová v roce 2024. Také nad tím nevěřícně kroutíte hlavou?

Rom Jeremy
Rom Jeremy 19.7.2019, 11:29

Dálniční slibotechna

Také rádi sledujete zrychlená videa, ve kterých jsou dělníci schopni během pár hodin nebo dnů postavit obrovský kus silnice/dálnice? Tyto záběry jsou většinou z Asie a my Češi při sledování sníme o tom, že by se někdy něco takového mohlo dít i u nás. Dokonce i při návštěvě sousedního Německa koukáme jako opaření, když si pracovití Němci v noci svítí na práci a makají takřka nepřetržitě. I v těchto chvílích sníme o podobně pracovitých lidech na těch našich dálnicích a silnicích, kteří vezmou práci pevně do svých rukou. Jenže bohužel. S příchodem léta se dočkáme uzavírek poloviny silnic ve městě a mnoha úseků na dálnicích, jenže kde jsou ti pracovití lidé? Nevíte, proč na těch rozkopaných silnicích většinu času nikdo není? V mnoha případech jsme se dočkali rozkopané silnice, která byla uzavřená, jenže na ní nikdo nepracoval. Poslední dva týdny před koncem termínu naběhli dělníci a vše dodělali, ale přitom by to mohlo trvat klidně o měsíc kratší dobu. Také to nechápete? Je to ryze česká specialita podobně jako pivo se zelenou? Očima laika je to pro nás nepochopitelné.

Pak se nemůžeme divit tomu, že se u nás v minulém roce postavily 4 kilometry dálnic. V těchto dnech řešená stavba D3, která povede ze středočeského Mezna k rakouským hranicím by prý měla být hotová v roce 2024, což je za 5 let. Rakousko prý tento úsek prozatím neřeší, a proto aktivní Andrej Babiš, tedy jeho marketingový tým, na Twitteru vyzval Rakousko k tomu, aby zrychlilo. „Rakousko zároveň musí zrychlit zbývajících 15 km své dálnice o 4 roky, abychom se měli na co napojit...,“ sděluje náš premiér světu na sociální sítí. Dokonce i Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) věří, že u hranic budeme s dálnicí rychleji než Rakousko.

Hovoří se tedy o jakémsi závodu, ve kterém bude česká strana naléhat na Rakousko v tom, aby dokončilo dálnici D3 rovněž v roce 2024, aby vše probíhalo plynule. Dokážete si představit tu ostudu, až v roce 2024 dálnice z české strany nebude hotová? Andrejovi Babišovi to možná bude jedno, protože je možné, že za 5 let ve vládnoucí politické straně nebude, takže výsměch možná sklidí někdo jiný.

A ještě jedna perlička na závěr. Když členové české vlády přebírali ve čtvrtek stavbu dálnice D3 od italsko-slovenského sdružení firem, mělo sdružení s předáním stavby zpoždění 3 týdny, což ministr dopravy Kremlík (ANO) pokládá za nepřijatelné. Opět si připadáme jako v nějaké parodii, ve které se náš vlastní ministr nedokáže ohlédnout na předešlé roky v Česku nebo na dálnice D1, D8 a další. Ano, opět si připadáme jako v Jiříkově vidění.

Doufejme, že to Česko zvládne dostavět do roku 2050, ať nemáme před Rakušáky tak velkou ostudu.

A zde vás určitě potěší, že spolupráce hnutí ANO s komunisty funguje na jedničku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články