fb pixel Sleva na voliče! Senior za šest tisíc, v příštím roce prvovolič za Playstation! – G.cz
Vyhledávání

Sleva na voliče! Senior za šest tisíc, v příštím roce prvovolič za Playstation!

Zdroj: Facebook.com - Alena Schillerová

V Česku se vyhlásila velká akce na voliče a strany se předhánějí v tom, kdo si jich koupí víc. Konkrétně jde o seniory, kteří se jeví jako snadná kořist zvlášť teď, když schodky v rozpočtu mohou být bambilionové a finanční stavidla, která koronavirus otevřel, nepůjdou jen tak zastavit. My se jen bojíme, kam až to půjde.

Jan Studnička
Jan Studnička 27.8.2020, 16:34

Tahle země není pro uvažující

ČSSD se s ANO přetahují o to, kdo přihodí důchodcům větší jednorázové kapesné. A zatímco kritici křičí, že je to jenom úplácení před volbami, na prozemanovských/probabišovských facebookových skupinách zaznívají názory zcela opačné. Na argument, že je za ty peníze by se dala postavit dálnice nebo nemocnice, voliči reagují: “Ale nepostavila by se, že ne? Všechno by to rozkradli. Radši ať to dají nám!” A vy to potom můžete investovat do super hrnců, napadne čtenáře mimoděk.

Pokud byste snad doufali, že obstojí ten funfact o tom, že rouškovné je tak intenzivní rouškovné, až je to skoro držhubné, a že za Kalouska brali důchodci procentuálně víc… asi jste žili posledních deset let někde v lese pod šutrem. A my vám závidíme. Hlavně tam zůstaňte, ve světě řádí vraždící pandemie.

Běžný volič jako jsem třeba já nebo vy, se nemůže ubránit pocitu, že pokud ta taktika s jednorázovým nákupem voličů klapne, dočkáme se brzy dalších. Jejich pojetí se… však bude pravděpodobně lišit podle toho, kdo bude úplatky nabízet.

Co nás čeká?

ČSSD bude nabízet rodinné příspěvky, protože si správně spočítá, že rodina, to se rovná minimálně dva hlasy. Stejně jako letos, ani při téhle příležitosti nikomu od socanů nedojde, že veškerý kredit za jakoukoli jejich sociální politiku půjde za ANO.

Předseda sociální demokracie nicméně přijde s geniálním nápadem, jak se pod rodinný příspěvek podepsat. Přesně tak, moc dobře víte, co má tenhle alfasamec české politiky za lubem. Rodinný příspěvek PLUS červená mikina k tomu. Oh yeah, to se ještě nestalo, aby ten štyk s červeným svetrem nefungoval.

Zelení jako tradičně úplně minou cíl. Chápete, že můžete být politická strana, jejíž hlavním tématem je ekologie, fungovat v době největší klimatické krize v historii lidstva… a stejně být na chvostu politického spektra? A kdyby dostal X miliard na to, aby si koupili voliče, stane se jim to zase. Protože nakoupí genderově neutrální hajzlíky do každé domácnosti nebo tak něco.

Starostové by pravděpodobně darovali národu jednu z relikvií smrti, kterou vlastní, a sice neviditelný plášť… No tak, Starostové a nezávislí, byla to sranda prvních pár měsíců, ale vážně je nutné hrát na schovku celé volební období?

Piráti na to tradičně půjdou od lesa a budou lovit mladší cílovku, jak to mají ve zvyku. Chtělo by se nám říct “Playstation do každé rodiny!” ale spíš to vidíme na zřízení obřích serveren pod Parlamentem, kde se budou pod pirátským dohledem těžit kryptoměny ve velkém a jednou ročně bude stát vyplácet té nejvýhodnější demografické skupině podíl.

Před novou prezidentskou volbou bude chtít Miloš Zeman nasadit zásoby pudinku do každé domácnosti, ale Ovce mu snad vysvětlí, že zaprvé, ne každý má rád pudink tak moc jako Miloš, zadruhé, nemůže podle ústavy kandidovat potřetí, a finálně zatřetí, že Miloš Zeman již v létě 2019 zmizel a nikdo ho vlastně již neviděl.

Lidovci se budou tak dlouho rozhodovat, co s penězi, až zase odejdou ze Sněmovny bez toho, že by jakkoli zasáhli do osudu republiky.

A Občanská demokracie, ta všem byť jenom trochu pravicovým voličům slíbí, že peníze investují do toho, aby Petru Fialovi transplantovali koule. Nevíme, jestli se to podaří nebo ne, ale bylo by to super.

Pokud chce Trikolora nalákat své voliče, pravděpodobně slíbí, že za každý hlas investuje několik tisíc na popravu nějakého nebohého bezdomovce. Víte, v tomhle šíleném světě se tolik pozitivních věcí neděje, ale jestli mám z něčeho radost, pak jsou to naprosto mizivé preference Trikolory.

No a samozřejmě nesmíme zapomenout na SPD Tomia Okamury. Podobně jako by oni zapomněli, že vlastně chtěli na něco dát prachy… No jo, ha ha, vidíte, my jsme byli tak zaneprázdnění stavěním vily a bojem s migranty, že se nám ty prachy nějak úplně… He he he. Nechcete sushi set?

Podobné články

Doporučujeme

Další články