fb pixel Lidé v karanténě nesmí volit takže... musíme zavřít do karantény ty správné lidi – G.cz
Vyhledávání

Lidé v karanténě nesmí volit takže... musíme zavřít do karantény ty správné lidi

Ministr vnitra a především sociální demokrat Jan Hamáček prohlásil, že do podzimních voleb nejde zařídit způsob, kterým by mohli volit lidé v karanténě. Protože ve virokracii se virtuálně nevolí. Tím pádem tedy velká část lidí přijde o volební právo. Pro naléhání Senátu, který se jako instituce domnívá, že je něco takového naprosto nepřijatelné, přišel Hamáček s dodatkem, ať se nebojíme, že vždycky může vyhlásit nouzový stav a volby posunout. Díky, Honzo!

Jan Studnička
Jan Studnička 23.7.2020, 15:47

Asi víte, že různí lidé volí z různých důvodů různé politické subjekty. A často jdou politické subjekty s poměrně vysokou přesností přiřazovat k demografickým skupinám. Jak tedy koronavirus zamává krajskými volbami? A jak by se daly katastrofy využít při volbách do budoucna?!

Pokud se teď zjistí, že důchodci jsou příliš vyděšení a náchylní na koronavirus, mohlo by to znamenat konec komoušů. Míněno KSČM, komoušů v jiných stranách se asi bohužel nikdy nezbavíme. Ale rozhodně by mohl nižší počet důchodců u voleb srazit preference ANO. Takže všichni mladí a zodpovědní voliči, vyrazte do městské hromadné dopravy olizovat tyče, máte tu práci!

Taky se ale může stát, že důchodci budou nezodpovědní a tlačenicím se budou chtít vyhnout naopak mladí voliči. Přičtěte k tomu espéďáky, kteří beztak na koronu nevěří a půjdou volit jen v trenkách a alobalových čepičkách a můžeme znovu zavřít hranice. Tentokrát na dobro.

Možná, že když zavřeme severní Čechy, mohli bychom vyhnat Okamuru ze Sněmovny!

A když se třeba virus rozšíří po celé Moravě, mohli bychom ji zavřít do karantény celou a vymazat lidovce z politické historie.

Případně bychom mohli pěkně poconquistadorsku střelit katapultem několik nakažených do centra Brna a zavřít celý Jihomoravský kraj. To nemá žádnou politickou motivaci, to jsme si jenom říkal, že by mohla být sranda.

Případně bychom mohli vyhlásit referendum o tom, jestli nevrazit Brno Slovensku, ve kterém logicky karanténované Brno nemůže hlasovat. Slováci si s tím poradí, stejně zvládají koronakrizi asi stokrát lépe než my… a stejně k sobě tak trochu patří. Tentokrát Brňáky zvonění před polednem nezachrání.

Zbytek republiky by mohl na pár týdnů zavřít do karantény celou Prahu. Jednak bychom si dokázali odpověď na letitou otázku, jestli TOP09 vážně volí někdo, kdo bydlí až za Černým mostem… a jednak by byl aspoň na pár dní od Pražáků klid. Už jenom absence Áček na silnicích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články