fb pixel Děsivá pravda o Petru Čtvrtníčkovi: Opakovaně mě nudil, říkají desítky žen – G.cz
Vyhledávání

Děsivá pravda o Petru Čtvrtníčkovi: Opakovaně mě nudil, říkají desítky žen

Zdroj: G.cz

Nečekaným obviněním čelí české komediální legenda Petr Čtvrtníček. Herec a bavič údajně bezbranné ženy nudil celé roky, aniž by se měly na koho obrátit. Nikdo jim nevěřil, navzájem o sobě nevěděly, myslely si, že jsou samy. Teď ale konečně promluvily.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.7.2020, 14:26

Tisíce obětí

Po dlouhých letech mlčení se řada žen konečně odhodlala vyjít s pravdou světlo a odvážně se podělit o svůj příběh. Jednou takovou ženou je Ivana (34), manažerka marketingu z Pardubic. “Ale já to prostě nechápu! Co je na něm tak vtipnýho?” ptá se a snaží se zvládnout nával emocí. “Vždyť akorát mluví divně a kejvá hlavou!”

Ivana bohužel není jediná, která má traumatizující zážitek s Petrem Čtvrtníčkem. “Vždycky, když je někde v televizi, tak na něj rodina kouká, ale já prostě… nevim, prostě radši koukám na Instagram nebo něco, nebaví mě to,” podává šokující svědectví teprve sedmnáctiletá Kamila, studentka gymnázia.

“Já jsem ho teda nikdy neviděla na živo, jo,” dodává Květa, matka dvou dětí z Kardašovy Řečice. “Ani na divadle nebo tak. Proč bych taky dávala prachy za něco, co mě nebaví, žejo. Ale i tak na mě působí divně, když třeba něco moderuje nebo tak. No prostě mi je z něj nějak divně,” přiznává s patrným znechucením v hlase.

Přehlíženy společností

Vážně Petr Čtvrtníček tolik žen v minulosti tak strašlivě nudil? Těžko se tomu věří, vždyť patří mezi legendy českého humoru. Jenže právě proto jsou kořeny problému zapuštěny tak hluboko do naší společnosti. Aspoň to tvrdí doktor Patka z katedry žurnalistiky Univerzity Karlovy.

“Často se setkáváme s fenoménem, že se lidé smějí něčemu, co bylo vtipné kdysi, ale třeba už není. Nebo dokonce nikdy nebylo, ale ostatní vám tvrdí, že to vtipné je,” ukazuje nám doktor takzvanou Knormarešovu křivku. “Za sebe bych si troufl tvrdit, že Petr Čtvrtníček zábavný je, ale humor a zábava obecně jsou subjektivní,” upozorňuje a dodává, že právě to je ale zřejmě halvní příčinou, proč ženám trvalo tak dlouho, než vyšly s pravdou na světlo.

Teorii doktora Patky potvrzuje právě manažerka Ivana. “Cítila jsem se strašně přehlížená,” líčí nám se slzami v očích. “Prosila jsem manžela ať to vypne, že mě to nebaví, ale on mě úplně ignoroval. ‘Co děláš, dyť je to Čtvrtníček!’ říkal. Pro společnost jsme naprosto neviditelné.”

Rozštěpená společnost

Jarmila Krákorová z hnutí Můj ovladač, moje volba, která bojuje za práva žen v oblasti vybírání zábavy na večer, spustila na sociálních sítích osvětovou kampaň. “Když vám někdo zaplatí večeři, neznamená to, že má právo na sex. A když někdo vytvoří Českou sodu, neznamená to, že se na něj musíte dívat,” upozorňuje. “Je čas přestat stigmatizovat lidi, kteří prostě nemají rádi Petra Čtvrtníčka. Zvažujeme dokonce podat na pana Čtvrtníčka žalobu, státní zástupce pan Kletba to pro nás hodí na papír," dodává.

Kolegové Petra Čtvrtníčka jsou ale přes všechna svědectví skeptičtí. “Já myslím, že je to nesmysl,” říká Jiří Lábus.“Petr je můj dlouholetý kamarád, nevěřím, že by někdy nudil kohokoli, a ženy už vůbec ne,” upřesňuje. Dlouholetý Čtvrtníčkův kamarád Josef Polášek mává rukou: “Vymýšlejí si, chtějí pozornost akorát!” A televizní kolegyně Petra Čtvrtníčka Vanda Hybnerová nám řekla rozhodné: “Ehm, to nebudu komentovat.” Zavolali jsme i Iljovi Hurníkovi, ale vzal to nějaký Sova, tak nevíme.

No každopádně, příběh je to mrazivý. Jak by řekl sám Čtvrtníček: Brrr!

Podobné články

Doporučujeme

Další články