fb pixel Přehled k pláči: koho všeho už "prezident sjednotitel" Zeman za tři týdny po inauguraci stihl urazit? – G.cz
Vyhledávání

Přehled k pláči: koho všeho už "prezident sjednotitel" Zeman za tři týdny po inauguraci stihl urazit?

Jak dlouho mu bude hanobení hlavy státu ještě procházet? Křivý kokot + DALŠÍ 1 FOTKA

Běží třetí týden od inaugurace znovuzvoleného prezidenta Zemana. V projevu ve Vladislavském sále hned v úvodu řekl, že by chtěl rozdělený národ sjednotit, což se jevilo poněkud úsměvně vzhledem k tomu, že v povolebním proslovu několik týdnů předtím pozurážel, koho mohl a svými rýpavými, mnohdy nevhodnými a někdy i vulgárními výroky je proslulý. Napravila se tedy hlava státu, nebo si jede pořád to svoje?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.3.2018, 16:33

Muž mnoha slov

Sjednocuje prezident Zeman národ, jak slíbil v úvodu inauguračního projevu, nebo nesjednocuje? My víme, že je to spíš řečnická otázka. Jsou to necelé tři týdny, co hlava státu řečnila ve Vladislavském sále a od té doby už stihla urazit nebo alespoň ostře a po svém zkritizovat několik lidí a institucí. Ostatně pár útoků proběhlo hned 8. března...

1. Česká televize

Poté, co Zeman v inauguračním projevu vyjádřil touhu sjednocovat rozhádaný národ, opřel se okamžitě do svého oblíbeného Bakaly a "jeho médií". Ale s tím si nevystačil. "Samozřejmě že kritika, která se týká mediální sféry, se nedá redukovat pouze na Bakalovo mediální impérium. A není to ani kritika pouze papírových médií, je to například i kritika veřejnoprávní České televize,“ řekl prezident s tím, že ČT je neobjektivní "Kalouskovou televizí". Ono to totiž pokračovalo...

2. TOP 09

Zeman zmínil studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. "Ta uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09," řekl. V reakci na to poslanci TOP 09 odešli ze sálu, protože napadat je a především veřejnoprávní médium tímto způsobem se jim zdálo nemístné (a taky, že ano). Odešla i Miroslava Němcová, a to s komentářem, že nemůže poslouchat prezidenta, který něco slíbí a za dvě minuty to poruší.

3. Chudáčci demonstranti

O cca týden později v Praze proběhla demonstrace za svobodu slova a mimo jiné právě jako vyjádření nesouhlasu se Zemanovým útokem na ČT. Pochválil prezident demokratické právo demonstrantů vyjít do ulic a slušně vyjádřit svůj názor? Nikoliv! V TV Barrandov je označil za "chudáčky" se špatnou motivací, kteří si nechají nakukat cokoliv, a kterých je mu líto. Velmi vkusné!

4. Režisér Marek Najbrt

Kromě "obyčejných" lidí, voličů, to od Zemana za kritiku slízli také osobnosti z umělecké sféry, které se k protestům přidaly. Nejhůř to odnesl režisér Marek Najbrt, kterému prezident uštědřil přízvisko "blbec".

5. Redaktor MF DNES Kolář

V rozhovoru pro MF DNES z 22. března, který vedl novinář Petr Kolář, řekl prezident žurnalistovi, že mu pokládá tak stupidní otázky, že by se měl stydět. Byla to odpověď na to, kdo platil čínskou cestu Mynářovi, Nejedlému a Tvrdíkovi. Opravdu tupý dotaz, jen co je pravda.

A tady čtěte o té výjimečné chvíli, kdy Miloš Zeman celý týden nikoho neurazil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články