fb pixel Největší LOL dekády se blíží do finále: Brexit je tady, baby! – G.cz
Vyhledávání

Největší LOL dekády se blíží do finále: Brexit je tady, baby!

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Podepsaly obě komory parlamentu, podepsal Boris, podepsala královna, podepsal Brusel. A už není, co řešit. Británie za pár dní doopravdy odejde z Evropské unie. A všichni jsou tak moc zaskočeni Johnsonovým “úspěchem”, že se vůbec podaří EU opustit, až se všichni tak nějak zapomněli zeptat: Co teď teda?

Jan Studnička
Jan Studnička 26.1.2020, 10:21

Bééé-U

Existuje bajka. O nerozumné ovečce, která se neustále baví tím, jak hystericky bečí, že se blíží vlk a všechny ostatní ovečky ji přiběhnou na pomoc. Ostatní ovce ji říkaj: “Nebuď kráva, když jsi ovce. Jednou doopravdy přijde vlk a nikdo ti nebude věřit.” Ale šáhlá ovečka na ně nedá a když se jednou doopravdy objeví vlk, nikdo už na ní nereaguje, takže vlk ji celou sežere. Pointa příběhu je, že když bude ovečka dlouho bečet zbytečně, nikdo si ani nevšimne, že už odešla z Evropské unie.

Boris Johnson sice tvrdil, že by rád provedl Brexit na konci ledna, ale po tři a půl roku průtahů a tři premiéři nenahrávali tomu, že by to mohlo klapnout. Taky samotná postava Borise Johnsona tomu moc nenahrávala. Nikdo si vlastně není jistý, nakolik je to schopný vyjednavač a nakolik je to jenom šáša se slámou na hlavě, který při prvním náznaku problémů sedne na kolo a odjede. A pokud nevíte, na co odkazujeme, podívejte se do galerie.

K nEUvěření, tohle...

Vzhledem k tomu, že EU nikdo moc neopouští, není si nikdo jistý, jak to teď s Británií bude vypadat. Respektive, nebude to super, otázka je jenom: Jak moc zlé to tedy bude? A už teď je to zlé, protože zatím utratili Britové za Brexit 130 miliard liber a do konce roku ztratí dalších sedmdesát miliard na clech, podnikatelských ztrátách a zpomaleném ekonomickém růstu země. A shodou okolností těch dvě stě miliard liber je stejné množství peněz, které Britové do EU vložili ZA CELÝCH 47 LET SVÉHO ČLENSTVÍ! A samozřejmě, že množství peněz poslaných do Bruselu byl hlavní důvod odchodu, žejo. Ve světle těchto informací by se dalo předpokládat, že příště Skotům to jejich referendum o nezávislosti klapne.

Jen tak pro zajímavost, Česko by na tom pravděpodobně bylo ještě bambilionkrát hůř, protože průzkum z roku 2018 říká, že v případě Czexitu by z Česka odešla třetina firem.

Johnson a vůbec celá Británie bude mít teď rok na to zjistit, jak moc na prd se jim bude vlastně žít. Do konce roku 2020 totiž bude platit takzvané “přechodné období”, kdy by mělo pořád fungovat víceméně normálně. Budete moci navštívit Británii bez víza na dobu až tří měsíců, budete mít několik měsíců na to si vyřídit delší pobyt, nebo naopak pobyt někde jinde, podniky budou mít papírování nejvíce samozřejmě. A my budeme moci z pevniny pozorovat, jak se ostrovní stát, který kdysi ovládal čtvrtinu světa, škvaří ve vlastní šťávě. Vypadá to, že Harry opustil potápějící se loď na poslední chvíli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články