fb pixel Milovník kokainu, který knockoutoval desetiletého chlapce: Boris Johnson je ztělesněním britského bizarního humoru – G.cz
Vyhledávání

Milovník kokainu, který knockoutoval desetiletého chlapce: Boris Johnson je ztělesněním britského bizarního humoru

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

V Downing Street číslo 10 se vystřídali takové osobnosti jako byl Winston Churchill, Margaret Thatcher nebo třeba Tony Blair. A ode dneška se tam stěhuje další nájemník – nový britský ministerský předseda Boris Johnson, který je pověstný svým excentrickým chováním. Jeho 6 nejlepších bizarních momentů najdete v následujícím článku.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 24.7.2019, 13:11

1. Borisova láska ke kokainu

Zatímco jeho stranický kolega Michael Gove kvůli své lehce drogové minulosti skončil hned na začátku závodu o křeslo britského premiéra, Borisovi jeho mladistvé zálety s bílým práškem nadále procházejí. A to i díky neustálému překrucování již dříve vyřčeného – nejprve Boris zcela otevřeně vyprávěl o svých šňupacích zážitcích, poté začal tvrdit, že na něj kokain vlastně nikdy nefungoval a dneska zase říká, že si ani není jistý, jestli ten bílý prášek, který si v mládí divoce cpal do nosu, byl vůbec kokain. Prý to mohl být klidně cukr. A proč ne rovnou prášková smetana, Borisi?

2. Stačí uklidit mrtvá těla

Že se Boris umí občas vyjadřovat velice netaktně o jiný národech je stará známá věc. Jednou nazve Afriku chudou zemí, pak prohlásí, že Evropská unie je vlastně Třetí říše, ale největším fiaskem byla zřejmě hláška o válkou zmítané Libyi – na to, aby se země stala druhým Dubajem prý postačí, když se pouklízí „všechna ta mrtvá těla“.

3. Rád vyrábí autobusy

Když se jeden redaktor ptal přednedávnem čerstvého pana premiéra, jak tráví svůj volný čas, pokusil se mu Boris velice složitě vysvětlit, že velice rád vyrábí z dřevěných krabic malé modely autobusů plné nadšených, šťastných cestujících. Na tom by nebylo nic divného, kdyby panu premiérovi netrvalo plných 30 vteřin než si vzpomněl na slovo „autobus“. Jeden by až řekl, že si to ten Boris vymyslel na místě. Ostatně, lži a autobusy je Borisova vítězná kombinace. Doufáme, že i na ty své malé modely ve volném čase píše lži o 350 milionech liber.

4. Borisovo nechutné auto

Margaret Thatcher byla pověstná tím, že milovala úklid a pravidelně sama uklízela i v Downing Street 10. Při pohledu na Borisův zaneřáděný vůz by se musela Železná lady otáčet v hrobě – novináři odhalili, že Johsonovo auto obsahuje mimo neskutečné špíny ještě staré hadry, účtenky, kusy jídla, dětské knížky, prázdné obaly od jídla a pití a tašku z IKEA. Když se časopis Guardian ptal odbornice na úklid Lynsey Crombie, co o tom soudí, jednoduše prohlásila, že „uklizené auto se rovná uspořádané mysli“. Po tomto výroku se musí při pohledu na Borisovu pojízdnou černou skládku nejednomu Britovi sevřít žaludek.

5. Borisův knock-out malého chlapce

Ve zdravém těle zdravý duch – bývalý starosta Londýna je známý tím, že rád sportuje. Kromě basketbalu, kdy se mu podařilo dát bod, zatímco stál zády ke koši, a tenisu, ve kterém porazil bývalého premiéra Davida Camerona, si Johnson zahraje rád i rugby. Slavné je video, ve kterém Boris v zápalu hry doslova knockoutoval malého desetiletého japonského chlapce a složil ho k zemi. Rádi bychom řekli, že to byla nehoda, ale zkuste se na to video sami podívat a posuďte, zda si klučík zasloužil dostat plnou parou Johnsonovým masitým ramenem.

6. Létající Boris

Asi nejslavnější moment nového obyvatele Downing Street 10 přišel, když se ještě jako londýnský starosta pokusil v roce 2012 sjet na laně z jednoho konce Victoria Parku na ten druhý, jenže se zasekl na půli cesty. Zatímco jiní politici by zřejmě začali křičet o pomoc, Boris udělal tu nejvíce borisovskou věc na světě – začal nadšeně mávat britskými vlaječkami.

Když uvážíme, že Británii čeká brexit, krize v Irsku a do toho ještě vojenský střet s Íránem, tak ostrovní království čeká pod vedením pana Johnsona pár perných týdnů. I když, slovy klasika: aspoň bude sranda!

A tady si přečtěte konspirační teorie, které se vážou k britské královské rodině.

Podobné články

Doporučujeme

Další články