fb pixel Největší demonstrace od roku 1989? Na Letenskou pláň může podle odhadů dorazit až 350 tisíc nespokojených lidí – G.cz
Vyhledávání

Největší demonstrace od roku 1989? Na Letenskou pláň může podle odhadů dorazit až 350 tisíc nespokojených lidí

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Letenská pláň v Praze dnes očekává jednu z největších demonstrací v historii naší země, což samozřejmě vzbuzuje celou řadu otázek, proč se tomu tak děje. Podle bývalého prezidenta Václava Klause se dnes sejde hrstička zneuznalých a frustrovaných lidí, kteří se snaží pouze rozeštvat společnost, a znevážit výsledky voleb. My si zkrátka myslíme, že lidem prostě došla trpělivost.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 23.6.2019, 14:25

Největší demonstrace od roku 1989?

Lidé z celé republiky se v těchto chvílích sjíždí směrem do Prahy, kde se dnes na Letenské pláni koná obrovská demonstrace, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Co je cílem této akce? Demonstranti požadují přijetí pojistek nezávislosti justice, demisi Marie Benešové, vrácení dotací, které neprávem přijímá firma Agrofert, konec dotací, daňových úlev a státních zakázek pro Agrofert. Dále požadují, aby se Andrej Babiš zbavil všech svých médií, a aby podal demisi. Na facebokové události potvrdilo účast nebo zájem zhruba 150 tisíc lidí, avšak účast by podle některých odhadů mohla být mnohem vyšší.

Podle hrubých odhadů se na Letenskou pláň může chystat okolo 200 až 350 tisíc lidí, což samozřejmě aktivovalo policii i záchranáře, kteří budou na místě. Tato akce bude výjimečná tím, že se na podiu neobjeví žádný politik. Lehké rozhodně nebude tuto akci nazvučit a technicky zabezpečit. Každopádně takto velká demonstrace tu nebyla od roku 1989.

Celá tato událost samozřejmě nezůstala bez povšimnutí. Premiér Andrej Babiš, který je hlavní příčinou toho, že se tyto demonstrace vůbec konají, na svém Facebooku zveřejnil opět neobvykle dlouhý příspěvek, ve kterém se zastává současné ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Marketingový tým Andreje Babiše popisuje situaci, která se v těchto chvílích děje, a že se mu nelíbí chování občanů vůči ní. Kromě povídání o dnešní demonstraci si v jeho statusu můžete přečíst i vyjádření k současné kauze týkající se uhlíkové neutrality v roce 2050. Nejvíce prý svět znečišťuje USA, Indie a Čína. Evropa je oproti nim vzorná. Rovněž se vyjádřil k neomezeným datům v Česku nebo ke zdražování dálničních známek. No prostě si to přečtěte, ať vidíte. Doporučujeme si však přečíst komentáře. Lidé totiž Babiše trollí stejným způsobem jako Ovčáčka, takže si můžete přečíst recepty na ovocný koláč, vtipy, tipy pro hospodyně nebo recenze na filmy.

V dnešním pořadu Partie na televizi Prima se objevil bývalý prezident Václav Klaus, který měl opět po dlouhé době pravděpodobně pocit, že nebyl dlouho slyšet. Kalousek o něm vlastně prohlásil, že je a byl ruský agent, takže bereme zpět. Nicméně v pořadu se vyjadřoval i k demonstrantům a popsal je jako zneuznané a frustrované lidi, kteří mají v plánu rozeštvat společnost, a kteří nerespektují výsledky voleb. Kromě demonstrantů si Klaus vzal na paškál i ČSSD. Například o ministryni Maláčové řekl, že je to sociálně demokratická fanatička a o ministrovi zahraničí Petříčkovi se vyjadřil jako o ostudě české zahraniční politiky.

Jak to vidíte vy? Myslíte si, že takováto demonstrace dokáže něco změnit? napište nám do komentářů.

Nebo si přečtěte o slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové, která navštívila Prahu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články