fb pixel Možná přijde i tyranosaurus: Podívejte se na nejbizarnější transparenty z demonstrací proti vládě – G.cz
Vyhledávání

Možná přijde i tyranosaurus: Podívejte se na nejbizarnější transparenty z demonstrací proti vládě

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Po pár měsících se mohli mladí i staří vrátit ke své oblíbené volnočosavé aktivitě, tedy protestování proti Andreji Babišovi a jeho zkorumpované vládě. Nutno říct, že jejich performanci pandemie úplně neprospěla a bude nejspíš dvě, tři demošky trvat, než se zase všichni sladí. Vidět to bylo samozřejmě především na transparentech...

Jan Studnička
Jan Studnička 10.6.2020, 11:07

"Babiše do koše!" do koše

Nechceme v tomhle článku hodnotit politiku Andreje Babiše nebo agendu Milionu chvilek pro demokracii. Jednak máme pocit, že spor je jasný, ale taky je nám naprosto zřejmé, že ani jednoho člověka nepřesvědčíme o něčem, co už si nemyslí. Je smutným faktem, že dnes už si lidé názory netvoří, ale jen do krve obhajují.

Proto se nebudeme soustředit na účely a cíle demonstrací, které v úterý v podvečer probíhaly v různých koutech republiky, ale čistě na jejich provedení. A nutno říct, že to nebylo tak zlé. Protestující drželi rozestupy, skandovali, zvedali transparenty... Ale v tom se ukázalo, že přeci jenom dav během karantény doma maličko zareznul.

Zjistilo se totiž, že si nikdo není pořádně jistý, proti čemu nebo za co se demonstruje. Jistě, finálním nepřátelským bossem byl Babiš, ale někdo transparenty rýpal do opozice, někdo děkoval Tchaj-wanu, někdo obhajoval roušky a někdo naopak tvrdil, že covid-19 neexistuje... ale byl tam tyranosaurus, a to je hlavní. Všechno je lepší s tyranosaurem.

A možná, že to není problém. Možná že demonstrace, kde se sejde řada lidí různých názorů je krok kupředu. Něco čím vyléčíme rozdělenou společnost. Jenom si pojďme říct jednu věc; pokud se nějaké heslo objevilo na třech předchozích demonstracích za sebou, vyhoďme ho z repertoráu. Hoďte BABIŠE DO KOŠE! do koše, prosím.

Jinak ale úterý přineslo pestrou škálu, no, tentokrát ani ne tak vtipných, jako vážně bizarních sloganů a hesel. Možná je to ukazatel, že lidé už jsou naštvaní, tentokrát opravdu, a definitivně je přešel humor. Na ty lepší se podívejte v naší galerii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články