Motýle, demise, Babiše: Vybíráme 10 nejlepších červnových koláží našeho grafika Vaina – G.cz
Vyhledávání

Motýle, demise, Babiše: Vybíráme 10 nejlepších červnových koláží našeho grafika Vaina

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Poslední měsíc školního roku, první měsíc léta, teplotní rekordy... Ale taky Babiš, Babiš a ještě jednou Babiš. Takový byl červen v naší malé hezké české zemičce. A náš dvorní grafik Vain to všechno zaznamenal!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.6.2019, 06:00

Odstup, satane!

Kdekoliv jinde na světě je to lehce dramatická, nadsazená průpovídka. V Česku je to ale každodenní znechucený povzdech směřující k jednomu velmi konkrétnímu člověku, alespoň v červnu 2019 to tak rozhodně bylo. Ano, hlavním tématem posledních týdnů je premiér země Andrej Babiš. A spolu s ním jeho neustávající neschopnost naučit se pořádně česky, vysmívání se statisícům občanů, kteří protestují proti němu, jeho politice a dotačním podvodům s ním spojených a také rezolutní odmítání podat demisi.

Jestli jsme ale my, Češi, v něčem dobří - a myslí si to i člen skupiny Monty Python Michael Palin, což už něco znamená - je to smysl pro humor a nadání dělat si legraci i z toho, co je vlastně spíš smutné, ne-li tragické. Prožíváme krušné časy, přátelé, ale nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř, nebo spíš aby z toho náš dvorní grafik Vain nedokázal vyrobit nějakou zábavnou koláž.

Z jeho červnových výtvorů jsme vybrali deset těch, které se vám (i nám) líbili nejvíce a vy si je můžete všechny pohromadě prohlédnout v galerii tady:

A pokud nemáte dost, tady ještě připomínáme totéž v bledě modrém - podívejte se na výběr nejlepších Vainových koláží za měsíc květen.

Podobné články

Doporučujeme

Další články