fb pixel "Ministr Vojtěch se učí rychle, za týden zvládne i pac a aport!": Český Twitter reaguje na kauzu "Řekněte jméno!" – G.cz
Vyhledávání

"Ministr Vojtěch se učí rychle, za týden zvládne i pac a aport!": Český Twitter reaguje na kauzu "Řekněte jméno!"

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Jestli měl někdo opravdu špatný víkend, pak je to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Během sobotní tiskové konference na téma koronavirus v Česku mu premiér Babiš vrazil kudlu ponížení rovnou do zad - doslova. Kauza, která vejde ve známost pod krycím názvem "Řekněte jméno!", je pochopitelně hojně propírána na českém Twitteru...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.3.2020, 11:30

Adam Vojtěch řekl jméno

Toto divadýlko bylo poněkud nešťastné. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za hnutí ANO vyjevil pravou (ne)sílu své vládní pozice, když na sobotní tiskové konferenci nechal premiéra Andreje Babiše, aby ho ponížil před novináři, diváky přímého přenosu a tak nějak před celým národem.

Všechno to začalo už v pátek. To totiž ministr Vojtěch na jiné tiskové konferenci prohlásil, že jistá lékařka ze soukromé laboratoře Tilia špatně odebrala vzorek nemocnému pacientovi a sama skončila v karanténě na Bulovce. Zmiňovaná doktorka je ovšem zcela zdráva a plně funkční ve své laboratoři. V sobotu se tedy novináři šéfa rezortu zdravotnictví ptali, proč lhal. Na to konto Vojtěch uvedl, že nešlo o vědomou lež, ale že dostal špatnou informaci ze státního zdravotního ústavu. A pak začalo tóčo.

V ten moment se zpoza Vojtěcha vynořil obávaný předseda vlády s přísným rozkazem: "Jméno!" štěkl na svého ministra Andrej Babiš. Vojtěch asi na pikosekundu vypadal, že se stranickému šéfovi vzepře, ale proti zkušenému neměl šanci. "Ježiš, tak řekněte přesně, kdo vám to řekl. Nebuďte slušnej. Řekněte pravdu, kdo vám to řekl, který úředník. Vy jste moc hodnej," naléhal Babiš na Vojtěcha, až ten nervózně pronesl, že mylné info mu poskytla doktorka Macková. Pokud vám není dostatečně trapně jen ze čtení popisu celé situace, tady si to můžete pustit na videu:

Na celou situaci pochopitelně bleskurychle zareagoval kreativní český Twitter. Někteří projevili zcela vážné a hluboké znechucení, jiní připomněli Vojtěchovu minulost v showbyznysu, další vsadili na výkřiky typu "STBák se nezapře", protože to je u nás vždycky jistota lajků a retweetů. Pár zajímavých reakcí jsme vybrali, najdete je v galerii tady:

Aby to zkusil trochu zachránit, v neděli večer přispěchal Babiš (tedy správce jeho sociálních sítí) s pravidelným desetikilometrovým "čau lidi" statusem na Facebooku, který tentokrát začínal větou "Jsem tvrdej. Stejně, jako jsem tvrdej na sebe, jsem tvrdej i na svoje lidi." Dál jsme ten elaborát nečetli, protože, jak jistě sami uznáte, tohle úplně stačí. Všechno jsme už viděli v sobotu, pane Babiši.

Otázkou teď už jen zůstává, jaký dopad bude mít tato svízelná kauza na ministerskou kariéru Adama Vojtěcha. Jak se nyní ukázalo, z hlediska PR reprezentace vlády není aktuálně zrovna tím nejsilnějším článkem v týmu. My jen připomínáme, že dvojministr Havlíček tuhle prohlásil, že spí 5 hodin denně. Podle nás je to ještě pořád moc a klidně by zvládl ještě třetí rezort...

Podobné články

Doporučujeme

Další články