fb pixel Je Adam Vojtěch lepší zpěvák než ministr? Šéf rezortu zdravotnictví upustil páru a nás to teď bolí – G.cz
Vyhledávání

Je Adam Vojtěch lepší zpěvák než ministr? Šéf rezortu zdravotnictví upustil páru a nás to teď bolí

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Panika! Chaos! Strach! Koronavirus v Česku sice zatím nemáme, to ale nijak nezmenšuje všudypřítomné obavy z něj. Naštěstí máme ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), který nás chrání dobrým slovem a chytlavou písní. Vojtěch sice tvrdí, že u nás není důvod k panice, jenže jakmile začne zpívat Honey Honey nebo Mamma Mia od skupiny ABBA, máme chuť spolknout kyanid draselný. Proč se tyhle věci vůbec dějí? Na to by nedokázal odpovědět ani PR tým samotného Andreje Babiše.

Martin Miko
Martin Miko 28.2.2020, 11:10

Zpívající ministr zdravotnictví

Zdá se, že ministr zdravotnictví a bývalá „superstár“ Adam Vojtěch se vrací zpět ke svým hudebním kořenům. Na výročním plese ke 100. výročí od založení Jednoty Kaplice totiž vlezl na podium a začal zpívat ABBU společně s kapelou Fordance Orchestra. Možná by bylo dobré tak trochu vzpomenout na Vojtěchovy začátky ve světě showbyznysu.

Poprvé jsme měli tu čest se s Adamem Vojtěchem setkat ve druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar, když mu bylo 18 let. Tehdy se psal rok 2005 a on si získal od poroty přezdívku „Ken“. Se svým pěveckým uměním se dostal až do semifinále. Následně několik let zpíval ve swingových orchestrech a věnoval se studiu práv a mediálních studií. Po vystudování se stal „Babišovým“ mužem, protože začal pracovat v MAFŘE a následně se stal tajemníkem na Ministerstvu financí ČR. Od června 2018 je ministrem zdravotnictví a rovněž i příležitostným zpěvákem, což dokázal například i na plese v Kaplicích.

Zazpívejte si Mamma Mia s panem ministrem

Toto samozřejmě není jediný Vojtěchův hudební výkon. V roce 2009 vznikl v rámci studijního předmětu na VŠE jeho videoklip k písni Declaration. Zní o dost normálněji a přijatelněji než jeho plesové výstupy na českých vesnicích.

Nesmíme zapomínat na to, že Adam Vojtěch se dostal pouze do semifinále soutěže Česko hledá SuperStar, takže bohužel neměl šanci si zazpívat hromadnou píseň s íránským zpěvákem Alim Amirim. My si tuto píseň přesto připomeneme.

A vy si myslíte, že je důstojné, aby ministr zdravotnictví zpíval na veřejnosti? Nám je to vlastně jedno, a na jednu stranu, s životností Babišových ministrů a vší tou panikou kolem koronaviru chápeme, že Vojtěch taky občas potřebuje upustit trochu páry. Přesto nás baví ten posun z Kena z televizní soutěže až na pozici šéfa rezortu zdravotnictví.

A která je vaše nejoblíbenější píseň od ministra Vojtěcha? Máte raději, když mluví o koronaviru, nebo když zpívá Beatles?

Podobné články

Doporučujeme

Další články