Milion chvilek pro transparenty: Letenská pláň zazářila vtipnými a trefnými cedulemi proti Babišovi – G.cz
Vyhledávání

Milion chvilek pro transparenty: Letenská pláň zazářila vtipnými a trefnými cedulemi proti Babišovi

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

V Praze se opět demonstrovalo. Tentokrát to bylo opravdu velké, tedy vlastně největší od roku 1989. K vidění toho bylo opravdu hodně. My jsme si na Instagramu všimli obrovské škály transparentů a cedulí, které s sebou lidé měli. Stálo to za to.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 24.6.2019, 08:46

Kreativita demonstrantů

Přes 250 tisíc demonstrantů se v neděli odpoledne sešlo na Letenské pláni, aby dali najevo nesouhlas s kauzami Andreje Babiše. S našim premiérem to samozřejmě ani nehlo a užil si klasickou neděli s rebarborovým koláčem, zúčastnil se pietního aktu ku příležitosti vypálení osady Ležáky nacisty a večer navštívil letní olympiádu pro děti a mládež v Liberci. Zkrátka taková letní pohodinda. V těch stejných chvílích proti Babišovi demonstrovalo stovky tisíc naštvaných lidí, kterým se nelíbí jeho čerpání dotací, střet zájmů ani znesvěcování české justice.

A že to byla ryze česká demonstrace jsme zjistili díky tomu, že demonstrující s sebou měli dost často vtipné transparenty a cedule, které pobavily nejednoho návštěvníka této protestní akce. My jsme na Instagramu pod hashtagem milionchvilekprodemokracii našli ty nejlepší z nich a vytvořili z nich galerii.

A zde vás překvapí slovenská prezidentka Čaputová, která navštívila Prahu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články