Máme novou vládu, jupí. ČSSD překonala Mariánský příkop a stala se synonymem nejnižšího místa na světě – G.cz
Vyhledávání

Máme novou vládu, jupí. ČSSD překonala Mariánský příkop a stala se synonymem nejnižšího místa na světě

Česká republika má novou vládu. Stalo se totiž nečekané a sociální demokracie klesla ještě níž, než je u běžných lidí fyzicky možné. Pozitivní je, že horší už to pro ČSSD vážně být nemůže.

Petr Boháček
Petr Boháček 27.6.2018, 13:46

Prezident Miloš Zeman europoslance Miroslava Pocheho jako ministra zahraničí dnes nejmenoval. Andrej Babiš ho koneckonců v seznamu ministrů na Hrad poslal jen naoko, aby to vypadalo, že s ČSSD drží basu. Všem bylo jasné, jak to dopadne. Sociální demokracie se pak ohla a vzmohla se akorát na to, že přišla s nápadem kompetenční žaloby, kterou předseda Jan Hamáček hned smetl ze stolu s tím, že budou dále jednat. Minimálně tak dlouho, dokud to nebude mediálně jasně vypadat, že ČSSD je mezi Zemanem, Babišem a komunisty jen pátá noha od stolu. Sociální demokracie spadla níž než bitcoin.

Babiš i Hamáček řekli, jak je mrzí, že jmenování první vlády s podporou komunistů probíhá v den výročí vraždy Milady Horákové a násilného sjednocení ČSSD a KSČ(M). Jestli to bylo ze strany Hradu cílené, nebo ne, to se asi nedozvíme. Znamená to, že ČSSD opravdu nemá v koalici a směrem k prezidentovi žádnou páku a moc. Druhá varianta je, že je to všem jedno, protože ta symbolika je pravdivá a ČSSD se opět násilně slučuje s KSČM pod tlakem agentů StB.

Pozitivní je alespoň to, že místo další Milady Horákové je dnes reálně odsouzen akorát David Rath. Sociální demokraté ale už nemají kam padat a jedinou nadějí je, že vedle hvězdných ministrů ANO (jako je třeba odbornice na králíky Taťána Malá) budou vypadat minimálně jako lidé se správně našroubovanou hlavou. Nezbývá jim než doufat, že se naplní stranická legenda a v době největší krize se probudí Jiří Paroubek a přispěchá ČSSD na pomoc.

A tady čtěte, že bývalý velmistr svobodných zednářů bude v Praze kandidovat za SPD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články