Kvalifikace za všechny prachy: nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá psala diplomku o chovu králíků – G.cz
Vyhledávání

Kvalifikace za všechny prachy: nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá psala diplomku o chovu králíků

Kontroverzní postava Taťána Malá vystudovala brněnskou hnojárnu a soukromou právní školu s pochybnou pověstí. + DALŠÍ 1 FOTKA

Babišova vláda odborníků je opravdu odborná až na Měsíc. Největší rozruch budí nominace Taťány Malé na post ministryně spravedlnosti. Jedna z premiérovi oddaných političek z hnutí ANO před časem prohlásila, že nechápe, proč by se trestní stíhání jejího guru nedalo odložit až do času příštích voleb. A my věříme, že to myslela úplně upřímně; její kvalifikace na šéfku resortu spravedlnosti je totiž přinejmenším pochybná.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.6.2018, 14:06

Život a chov králíků

Po měsících vládnutí v demisi představil premiér Andrej Babiš nový seznam ministrů. Figuruje na něm několik problematických jmen, například adept na post ministra zahraničí Miroslav Poche, s jehož jmenováním má problém prezident Zeman. Ještě kontroverznější a diskutovanější je ale Babišova spolustranička Taťána Malá, která by se měla stát šéfkou resortu spravedlnosti.

Politička, která je v hnutí ANO členkou od roku 2013 a patří k Babišovým nejvěrnějším, před časem vzbudila rozruch, když prohlásila, že nechápe, proč by se nedalo trestní stíhání jejího šéfa v kauze Čapí hnízdo odložit o čtyři roky, tedy do dalších voleb. Nakonec jsme nad tímhle výkřikem ale všichni mávli rukou. Co by o tom absolventka Mendelovy univerzity aka "brněnské hnojárny", jejíž diplomová práce nese název Mikroklimatické podmínky v chovu králíků, vlastně mohla vědět?

No, podle Babiše evidentně dost na to, aby šéfovala celému ministerstvu spravedlnosti. Přiměřenou kvalifikaci na to dle premiérova soudu získala asi na druhé škole, kterou vystudovala - na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, kde absolvovala právnickou fakultu, které byla v roce 2015 pozastavena akreditace k udělování bakalářských a magisterských titulů (obnovena byla v roce 2016). Tady si dovolíme připomenout, že Česká advokátní komora právníky ze zahraničních škol odmítá zapisovat do seznamu advokátních koncipientů.

Je to tedy spíš oddanost pluku a veliteli, co odbornici na králíky vysadilo do ministerského křesla. Babiš na kritiku navržené ministryně reagoval svým oblíbeným "Je to kampáň" a víc už se k tomu nevyjadřoval, což se dá pochopit. Co se Malé týče, bylo toho řečeno už opravdu dostatek.

A tady čtěte, jak prožít plnohodnotný Agroden!

Podobné články

Doporučujeme

Další články