fb pixel KOMENTÁŘ: Jediné, co odlišuje Trumpa od Babiše, je Marek Prchal – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Jediné, co odlišuje Trumpa od Babiše, je Marek Prchal

Zdroj: G.cz

Donald Trump končí v úřadu prezidenta Spojených států a my budeme doufat, že před odchodem jen tak z hecu nevybombarduje náhodnou zemi zpět do doby kamenné. U této příležitosti by ale stálo za to podívat se na muže, který Trumpovi vykradl merch.

Jan Studnička
Jan Studnička 10.11.2020, 08:46

Jeden za osmnáct...

Na první pohled mají český premiér Andrej Babiš a dosluhující prezident Spojených států Donald Trump jenom máloco společného. Trump je realitní magnát z bohaté rodiny, Babiš je uhuhňaný kdosi z východní Evropy. Z tohoto pohledu sedí Babiš spíš na potenciální čtvrtou Trumpovu ženu než na jeho politického kolegu. Ale když si stáhnete gigantické rozměry mezinárodní politiky do menších středoevropských poměrů… začne se rýsovat překvapivá podobnost.

Ani jeden neumí mluvit, jsou to populisté tělem i duší, hledají a oslovují nejnižšího společného jmenovatele co možná největších davů, ani jeden neumí prohrávat, ale reálně taky neumí vůbec nic jiného. Hezky to je vidět s příchodem koronaviru, kteří oba zvládli naprosto stejně tragicky. Oba strávili týdny a měsíce tím, že hrozbu podceňovali. Ani jeden nehodlá odstoupit, libují si v dezinformacích, pro své voliče neustále hrají divadlo a nemají vůbec žádný respekt ani k občanům, ani ke svým politickým oponentům… a dokonce ani ke svým spolupracovníkům. Z nichž si mnohé sami vybrali.

Za příklad toho posledního bodu můžeme uvést například za Atlantikem známého doktora Anthonyho Fauciho, kterého si sám vybral do čela komise pro boj s koronavirem… než si Fauci dovolil nesouhlasit s tím, že by si Američané měli píchat dezinfekci do žil. Pak dostal padáka a Trump o něm veřejně prohlásil, že je to idiot. Andrej Babiš má tuhle rovinu soukromou. Setká-li se Babiš s někým, v kom chce vyvolat dojem, že se “bavíme na rovinu”, jeho první go to je pomlouvat své pracovníky. Slovo idiot má taky rád.

A to je v podstatě jediný rozdíl mezi Trumpem a Babišem. Slovo “soukromě”.

… druhý bez dotací za dvacet

Trump soustavně odmítá poslouchat své poradce, protože on je přece boss. Stejně tak jako se chová ke svým politickým a zdravotním poradců, tak jedná i s těmi mediálními. Proto je všechno jeho povolební chování tak strašně vykloubené z reality. I ten proslov, ve kterém poprvé fňukal, že se někdo snaží “ukrást volby”, měl být původně o něčem jiném, ale Donald se prostě rozhodl, že bude rady svých markeťáku ignorovat… a teď je pro ostudu i řadě republikánů.

Andrej Babiš by nikdy takovou chybu neudělal, protože nemá ego přes celou Oválnou pracovnu. On je v politice kvůli penězům a byznysu, ne kvůli vlastní ješitnosti. Proto se plně podřídil Marku Prchalovi a jeho mediálnímu týmu. Štěňátka, horoskopy, přebírání zodpovědnosti, zbavování se zodpovědnosti… to všechno Babiš přebírá od expertů. A proto taky potrvá mnohem déle, než běžný volič prokoukne, že je to úplně stejný morální zkrachovalec jako dosluhující prezident Spojených států.

Podobné články

Doporučujeme

Další články