fb pixel Jermanová vrací úder: Stane se z neoblíbené hejtmanky poslankyně? – G.cz
Vyhledávání

Jermanová vrací úder: Stane se z neoblíbené hejtmanky poslankyně?

Zdroj: FB - Jaroslava Pokorná Jermanová

Bývalá hejtmanka ze Středočeského kraje a současná místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová by se ráda dostala zpátky do vysoké politiky. Po neúspěšných krajských volbách a několika skandálech v posledních letech by podle informací Seznamzprávy.cz opět ráda zamířila do vysoké politiky, a proto se chystá kandidovat do Poslanecké sněmovny, a to ve Středočeském kraji.

Martin Miko
Martin Miko 18.1.2021, 15:01

Velký návrat středočeské hejtmanky

I když se Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) před loňskými krajskými volbami snažila svým voličům ukázat, že je vzorná politička a schopná hejtmanka, voliči nezapomněli na její podání trestního oznámení na záchranářku, která si veřejně postěžovala na nedostatek ochranných pomůcek. I když se Jermanová stala krajskou zastupitelkou, tak se hnutí ANO nepodařilo stát se součástí nové krajské koalice. Ve funkci hejtmanky ji nahradila Petra Pecková (STAN).

O pár měsíců později situace vypadá tak, že se Jermanová probudila ze zimního spánku a znovu by ráda okusila chuť vysoké politiky. Její šance jsou přitom více než velké, jelikož by se podle informací Seznamzprávy.cz měla zařadit na kandidátce přímo za současného premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Tím pádem by si vzhledem k současným preferencím hnutí ANO zajistila jisté místo ve Sněmovně, a kdyby vše dopadlo jako v minulých volbách, tak i nějaký ten vyšší post.

Podle dostupných informací prý nikdo z vyššího vedení hnutí ANO proti její kandidatuře není. Navíc se v rámci Středočeského kraje jedná o poměrně známou politickou tvář, která má za sebou cenné politické zkušenosti na komunální i krajské úrovni. Nicméně poslední slovo bude mít až předseda vlády, jenž má v rámci hnutí ANO už čtvrtým rokem právo veta, které mu zaručuje na základě svého uvážení politiky na kandidátkách přesouvat a škrtat.

Co se týče Jermanové na sociálních sítích, člověk by si spíš řekl, že se jedná o politika na odpočinku. Například na svém Facebooku popřála svým příznivcům pouze hezké vánoční svátky a mnoho úspěchů v letošním roce, nicméně jinak její současná aktivita pokulhává. Je dost pravděpodobné, že sbírá nové síly na rok 2021, který bude ve znamení politického boje o fungování naší země v příštích čtyřech letech. Jak všichni víme, tak prezident Miloš Zeman vyhlásil termín voleb do Poslanecké sněmovny už na konci roku 2020, přesněji 28. prosince. To znamená, že politické strany musí už od konce minulého roku vykazovat veškeré náklady spojené s politickou kampaní. Z toho pravděpodobně nemá radost žádná politická strana v zemi, jelikož limit 90 milionů korun není během následujících 9 měsíců zas tak velká suma, jak se zdá.

Obecně je známé, že všem stranám zkrátka chybí schopní a loajální lidé, kteří jsou ochotní kandidovat a důstojně reprezentovat daný politický subjekt. Je tedy vysoce pravděpodobné, že se Jermanová do popředí kandidátky v rámci voleb do Poslanecké sněmovny dostane, a když se tak stane, budeme se na ni moct „těšit“ i jako na budoucí poslankyni.

Podobné články

Doporučujeme

Další články