fb pixel Děti patří do školy, rodiče do práce: Předvolební bizáry nás zase děsí i v krajských volbách – G.cz
Vyhledávání

Děti patří do školy, rodiče do práce: Předvolební bizáry nás zase děsí i v krajských volbách

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Krajské volby nás čekají už za měsíc, což znamená, že volební strany se snaží zaujmout svoje voliče předvolebními kampaněmi. Všude je klasicky spousta šílených slibů, otravných plakátů, bizarních kandidátů a stupidních hesel. Přesně takhle to máme rádi.

Martin Miko
Martin Miko 4.9.2020, 09:18

Předvolební kampaň jede

Je pravdou, že krajské volby jsou v České republice něco, co většinu obyvatel nezajímá. Na druhou stranu si na základě nich můžeme udělat alespoň nějaký obrázek o tom, jak to asi bude vypadat ve volbách do Poslanecké sněmovny, které nás čekají v roce 2021. To v překladu znamená, že i když to samotné voliče příliš nezajímá, tak volebním stranám jde o hodně. Do kampaní se samozřejmě zapojili i lídři stran, včetně premiéra Andreje Babiše, který se stal tváří kampaně hnutí ANO.

Obhájit post hejtmana se například pokusí i Jaroslava Pokorná Jermanová, která kolem sebe vytvořila negativní auru mimo jiné tím, že podávala trestní oznámení na záchranářku Brožovou kvůli tomu, že ta si veřejně stěžovala na nedostatek ochranných pomůcek. Mezi známými tvářemi, kteří se chtějí stát hejtmany nebo alespoň součástí krajských zastupitelství je například Tomáš Vandas (DSSS) nebo Jaroslav Foldyna, který letos odešel k SPD. Ze známých politických osobností bude kandidovat například i Zdeněk Ondráček (KSČM) nebo Marián Jurečka (KDU-ČSL).

Každopádně nejvíce vás zaujmou politici, kteří doposud nekandidovali a snaží se dostat do povědomí tím, že na veřejnost zapůsobí předvolební kampaní. Právě proto jsme vytvořili velkou galerii volebních plakátů, kde si jistě vyberete svého favorita.

Volby do krajských zastupitelstev ČR se budou konat 2. a 3. října 2020 a společně s nimi proběhne i první kolo voleb do Senátu, takže si to radši napište do kalendáře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články