fb pixel
Vyhledávání

5 nejzajímavějších klubů v centru Prahy

Zajímá vás, kde v centru Prahy najdete rave párty? Dobrý rockový koncert? Drogy? Podívejte se na těchto 5 klubů v pražském centru.

Vojtěch Libich
Vojtěch Libich 17.12.2014, 19:00

    Nejste úplně ostřílení návštěvníci klubů v centru Prahy a napadlo vás, že byste přece jen jeden z těchto podniků mohli poctít svou návštěvou?  

Ať už jste rodilí Pražáci a přesto nemáte v této oblasti úplně jasno, nebo jste přespolní –  přečtěte si tohoto stručného průvodce po pěti nejvýraznějších klubech, které se nacházejí ve středu metropole. Třeba vás leccos překvapí.

   

1. Roxy

roxy_netsky (www.techno.cz)

Klub v Dlouhé s bohatou historií. Za první republiky se v místě dnešního Roxy dařilo kinu i tanečnímu sálu proslulému svými bály.

Tanečnost místa se vlastně v určitém smyslu podařilo zachovat i v moderní etapě klubu. Roxy je už od svého znovuobnovení v roce 1992 jakousi Mekkou raveové a taneční kultury a tamní DJské párty pro příznivce elektronické hudby jsou po Evropě vyhlášené.

Samozřejmě se ale nejedná jen o dobré místo na to, vyndat se extází a vypotit toxiny na tanečním parketu. Roxy je rovněž domovem celé řady živých koncertů. Převážně se jedná o zástupce indie, elektro a metalové scény. Dramaturgie Roxy ale sem tam překvapí i v tomto směru. Nemluvě samozřejmě o celkové atmosféře klubu, která návštěvníka prostě baví.

Klub v Dlouhé se tak stal i dějištěm různých dramatických událostí. Před dvěma lety tam například způsobil rozruch orangutan české "hudební" scény Leo Beránek. Ten už se tam ale jen tak nepodívá, tak nebojte a klidně to do Roxy vyražte omrknout.

   

2. Lucerna Music Bar

pink-martini-04 (www.hudebniknihovna.cz)

Havlova relikvie mezi ulicemi Vodičkova a Štěpánská, v těsné blízkosti Václaváku s jeho davy sexuchtivých turistů a hloučky drogových dealerů (nebo prodavačů zlevněných vstupů do bordelu, můžete si vybrat). Pod honosnou fasádou a vyloženě pozlátkovým interiérem pasáže se skrývá hudební klub, který se o víkendech mění v infantilní dějiště 90's diskoték. Stovky turistů, studentů, ale i starousedlíků tu víkend co víkend křepčí na Dr. Albana, DJ Boba nebo Haddawaye (v tom lepším případě) a předstírají, že jsou tam "přece jen z recese".

Lucerně se ale nemůže upřít, že mimo tuto bizarnost bývá většinou přes pracovní týden dějištěm mnohdy zajímavých koncertů domácích i zahraničních interpretů a drží si určitou úroveň kvality, ať už dramaturgií nebo třeba zvukem. Kromě toho je v pasáži samozřejmě i velký sál Lucerny, super staré kino, a když vás omrzí i to, nemusíte pořád ještě zabřednout do disko bahna a můžete jít třeba dolů do pivnice Lucerna na dobrou točenou Plzeň.

   

3. Rock Café

rock cafe2 (www.wouworld.com)

Legendární rockový klub na Národní Třídě prošel před několika lety výraznou přeměnou v podobě odhlučnění dolního sálu a nutno poznamenat, že to nebyla zvukově změna zrovna k lepšímu. Ale co se dá dělat – podle velevážených obyvatel centra prostě zdrojem hluku po nocích určitě nejsou davy turistů opilých pod obraz levným českým pivem, ale samozřejmě sál rockového klubu v podzemí. No nic.

I přes zvukové nedostatky je však Rock Café stále svým způsobem kultovním místem, které přitahuje noc co noc nejen fanoušky rockové hudby. Dramaturgie se snaží držet krok s dobou, ale nijak se nezpronevěřuje ideálu rockového podniku. A naštěstí to ani nevypadá, že by se v dohledné době začaly v RC pořádat nějaké plytké moderní blitky.

Odpusťme tedy kultovnímu Rockáči trochu nedokonalý zvuk a to pivo, které jemně řečeno nepatří právě k nejlepším, a dejme šanci programu, v němž nás může leccos překvapit.

   

4. Vagon

DSC_0070 (www.punk.cz)

Hned naproti Rock Café najdeme trochu odlišný podnik. Čtvrtá cenová Národní Třídy, nejslavnější doupě revivalů a pivního bigbeatu - klub Vagon.

Nebuďme úplně nespravedliví. Vagon není vlastně ve finále až zas taková žumpa. Klub jako takový je v pořádku. Spíš dramaturgie akcí a jejich osazenstvo dodává Vagonu určitou hospodskou patinu. Rockotéky, na nichž dusají čtyřicátníci na mix takových hitů jako je třeba Smells Like Teen Spirit od Nirvany následovaný jakoukoliv peckou od Beatles, kterou vzápětí vystřídá jakýsi hit Václava Neckáře nebo třeba i Aleše Brichty. Fantazii se očividně meze nekladou. Českým rockerům to ale nevadí, hlavně, když teče pivo a bigbeat duní.

Zvláštním úkazem akcí a koncertů ve Vagonu je samozřejmě taky až legendárně vysoký výskyt svobodných (čti rozvedených) žen od třiceti do padesáti let. Nejeden zmatený jinoch zavítavší v podnapilém stavu do Vagonu například poté, co zavřeli Rock Café, už se stal jejich obětí. Čest jejich památce.

   

5. Chapeau Rouge

thumb_1344426724_1000_1000_ (www.hele.cz)

Několikapatrový klub, ve kterém najdeme klasickou hospodu, taneční klub, ale samozřejmě i malý, ale solidní koncertní sál pro koncerty kapel.

Chapeau však proslulo spíš něčím jiným. Ne nadarmo se na klub ptají všichni turisti toužící po troše toho ilegálního občerstvení v podobě snadno dostupných omamných látek. Co je na této městské legendě pravdy, je samozřejmě na posouzení samotného návštěvníka. Ve výsledku se ale při návštěvě tohoto klubu na Starém Městě cítíte tak trochu jako v nějaké scéně z Trainspottingu.

Samozřejmě proti gustu žádný dišputát, někomu toto prostředí právě vyhovuje. Otázkou je, jak moc se hodí právě takovýto podnik do prostředí historického centra Prahy a jestli se z okolí Staroměstského náměstí nevytrácí tak trochu to středověké kouzlo, které odedávna lidi právě do Prahy táhlo. Asi můžeme bezpečně říct, že v dnešní době už turisty lákají trochu jiné záležitosti než temná zákoutí a křivolaké uličky osvětlené lucernami.

   

A kam může v Praze úplně v klidu vyrazit do hospody na pivo holka i sama, se dozvíte TADY.

   
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články