fb pixel Po tragické události se zbláznil: Herbert Mullin vraždil na příkaz vyšší moci – G.cz
Vyhledávání

Po tragické události se zbláznil: Herbert Mullin vraždil na příkaz vyšší moci

Zdroj: Pixabay/Wikimedia Commons, California Department of Corrections, Public domain/koláž

Herbert Mullin, kdysi nadějný student a oddaný katolík, se stal vrahem, který zabil třináct lidí na příkaz vyšší moci. Co ho přimělo spáchat tyto brutální činy a jak došlo k tomu, že páchal vraždy ve jménu Boha?

Martin Miko
Martin Miko 18.6.2024, 12:34

Vrah, kterého poznamenal šok

Herbert William Mullin, narozený 18. dubna 1947 v Kalifornii, je sériový vrah, který v první polovině sedmdesátých let spáchal třináct vražd. V roce 1973 byl odsouzen k doživotnímu vězení, tak stále žil v naději na propuštění, jelikož mu soudce ponechal možnost prominutí trestu. To se ale nestalo, protože 18. srpna 2022 zemřel.

Nečekaná tragédie může zásadně změnit osobnost člověka navždy, zvláště pokud je její přímým účastníkem. Herbert Mullin to zažil na vlastní kůži, když krátce po maturitě viděl, jak jeho kamaráda srazilo a zabilo auto. Tato událost ho natolik poznamenala, že si v pokoji postavil svatyni z fotek a osobních předmětů zesnulého přítele.

Ani po několika letech se Mullin nedokázal s tímto traumatem vyrovnat a jeho duševní stav se stále zhoršoval. Rodiče se proto rozhodli poslat ho do psychiatrické léčebny. I když prošel několika takovými zařízeními, jeho stav se nezlepšil a začal se sebepoškozovat. Po propuštění se pokusil stát knězem, ale kariéra rychle ztroskotala. Nakonec přišel o bydlení, protože domácímu vadilo, že Mullin mlátí do zdí a mluví s neviditelnými osobami.

Mullin svou první vraždu spáchal v roce 1972. Tvrdil, že ho vyšší moc telepaticky informovala, že s útlumem války ve Vietnamu budou potřeba další krvavé oběti, jinak Los Angeles zasáhne velké zemětřesení. Po měsících váhání se rozhodl jednat. Jeho první obětí se stal bezdomovec Lawrence White, kterého Mullin ubil baseballovou pálkou, protože věřil, že White je ve skutečnosti prorok Jonáš a sám telepaticky souhlasil, že se stane jeho obětí.

Další obětí byla čtyřiadvacetiletá Mary Guilfoyle, která nestíhala na přednášku a přijala Mullinovu nabídku svezení. Mullin ji ubodal a pohodil její tělo u silnice. O pár dní později byl zabit místní farář Henri Tomei. Mullin se nechal u Tomeiho vyzpovídat, a když dostal rozhřešení, vytáhl ho ze zpovědnice a usmrtil kopanci a několika ranami nožem.

Po vraždě faráře se Mullin pokusil vstoupit do námořní pěchoty. Přestože prošel testy, jeho záznamy o drobných krádežích z mládí ho diskvalifikovaly. Tento neúspěch v armádě vnímal jako spiknutí hippies, ale jeho zášť vůči nim rychle opadla. Za svůj zpackaný život začal vinit drogy, které sám hojně užíval, a rozhodl se pro detox. Současně si však pořídil několik zbraní a vydal se za svým bývalým spolužákem Jimem Gianerem, který mu kdysi prodal první marihuanu.

Když dorazil k jeho domu, zjistil, že tam už Jim nebydlí. Nová majitelka mu ochotně poskytla Jimovu novou adresu. Mullin se tam vypravil a zastřelil jak Jima, tak jeho přítelkyni. Poté se vrátil k sousedce, která mu dala adresu, a zabil ji i její dva syny.

O měsíc později zavraždil čtyři mladé kempaře, protože podle něj znečišťovali les. Jeho poslední obětí se stal Fred Perez, kterého zastřelil za bílého dne před mnoha svědky. To konečně přivedlo policii na jeho stopu a Mullin byl zatčen ještě ten den. Ke všem vraždám se bez váhání přiznal, což vedlo k jeho rychlému odsouzení na doživotí.

Svůj trest si odpykával ve vězení v Santa Cruz Country. Zemřel 18. srpna 2022 přirozenou smrtí.

Zdroje informací:

https://www.mercurynews.com/2022/08/20/herbert-mullin-dies-infamous-killer-of-santa-cruzs-murder-capital-days/

https://www.cdcr.ca.gov/news/2022/08/19/herbert-mullin-dies-of-natural-causes/

https://criminalminds.fandom.com/wiki/Herbert_Mullin

https://en.wikipedia.org/wiki/Herbert_Mullin

Podobné články

Doporučujeme

Další články