fb pixel Dům hrůzy ze známé filmové série: V zajetí démonů má základ v případu vyděšené rodiny – G.cz
Vyhledávání

Dům hrůzy ze známé filmové série: V zajetí démonů má základ v případu vyděšené rodiny

Zdroj: Warner Bros

Také jste měli strach při sledování prvního dílu hororové série "V zajetí démonů"? Představte si, že skutečně žijete v domě plném zlověstných duchů. Přesně s takovou děsivou situací se musela vypořádat rodina Perronových na farmě v Harrisville v Rhode Islandu. Podle jejich životního příběhu byl natočen tento hororový snímek.

Martin Miko
Martin Miko 19.6.2024, 15:20

V roce 1971 se Roger a Carolyn Perronovi spolu se svými pěti dcerami nastěhovali na vysněnou farmu. Brzy však začaly v domě probíhat podivné události a manželé museli čelit nepříjemné skutečnosti. Dům z roku 1736 totiž obývalo něco jiného než přátelský duch jako je Casper, kterého si pamatujeme z americké rodinné komedie.

Když někdy nemůžete najít koště, neděláte z toho velkou vědu – pravděpodobně ho někam uklidil někdo jiný. Když se z prázdné kuchyně začnou ozývat divné zvuky, zpozorníte, ale zatím to neřešíte, protože by to mohl být jen nějaký spotřebič. Tato ignorace však nezvaného návštěvníka domu pořádně rozčílí a přiměje ho přepnout na vyšší level.

Další na řadě je sklep. Starý dům a strašidelné sklepení? Jasná volba. Že tam nikdo nechce chodit? V tom případě se začnou objevovat výkyvy teplot a hnilobný zápach. Roger Perron toho okamžiku asi lituje nejvíc, že je hlavou rodiny. Nezbývá mu totiž nic jiného, než se jít podívat na kotel, zda správně funguje. Vrací se však doslova za pár vteřin, protože cítí, že ho něco pozoruje, a rozhodně nehodlá čekat na formální seznámení.

Paranormální aktivita v domě Perronových každým dnem sílila a v nebezpečí se ocitly také jejich děti. Temné síly na ně útočily, tahaly je za vlasy, a dokonce se měly pokoušet o sexuální styk, což se z pochopitelných důvodů do filmu "V zajetí démonů" z roku 2013 nedostalo. Nejhorší ze všech však měl být duch údajné místní čarodějnice a zanícené satanistky Bathsheby Sherman, která farmu obývala v devatenáctém století.

Bathsheba byla údajně zapletená do černé magie, pro kterou unášela malé děti a napichovala je na kůl jako oběti Satanovi. Nakonec spáchala sebevraždu – oběsila se na stromě. Lékař, který ohledával její tělo, uvedl, že měla nepřirozeně ztuhlé svaly, tvrdé jako kámen. Podle jiné verze byla Bathsheba falešně obviněna a vzala si život ze zoufalství. Třetí verze pak tvrdí, že zemřela na infarkt ve vysokém věku.

Ať už byla pravda o Bathshebě jakákoli, její řádění nedokázali zastavit ani slavní démonologové Warrenovi. Situaci dokonce natolik zhoršili, že je Perronovi požádali, aby okamžitě opustili jejich dům. Rodina se nakonec rozhodla odstěhovat.

Farma od té doby prošla rukama mnoha majitelů, až ji v roce 2019 zakoupili manželé Heinzenovi, kteří jsou lovci duchů. Zvyklí na neobvyklé jevy se do domu okamžitě zamilovali navzdory jeho temné historii. Ocenili krásné a klidné okolí, přesto se v domě moc nezdržují. Plánují jeho rekonstrukci a otevření muzea pro fanoušky, aby mohli vidět místo, které inspirovalo jejich oblíbený film.

Zdroje informací:

Screenrant.com: Conjuring

Prima Living: V zajetí démonů

https://www.theconjuringhouse.com/

Podobné články

Doporučujeme

Další články