fb pixel Ani kývač, ani vítač: Vše dobré, co po Mirkovi Topolánkovi zbylo, najdete na jeho Twitteru – G.cz
Vyhledávání

Ani kývač, ani vítač: Vše dobré, co po Mirkovi Topolánkovi zbylo, najdete na jeho Twitteru

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Když se řekne jméno Mirek Topolánek, všem se vybaví politik, který ve své době pomohl ODS držet se na vrcholu. V dobách jeho předsednictví ve straně se občanským demokratům podařilo vyhrát v podstatě všechny volby. Jenže když se po odchodu pokusil vrátit a stát se prezidentem v roce 2018, získal ve volbách pouhých 4,3 % hlasů, takže se zase raději zpět uklidil z politické scény.

Martin Miko
Martin Miko 15.5.2020, 09:14

Topolánek slaví 64 let

Česká republika je sice malá země, ale za to je plná velikánů. Výjimkou není ani bývalý premiér, předseda ODS, předseda Rady Evropské unie i neúspěšný kandidát na prezidenta Mirek Topolánek. Ten dnes slavý 64. narozeniny, což znamená, že se mu pomalu, ale jistě blíží penze. Vsetínský rodák s trefnou přezdívkou Topol patřil dlouhá léta k nejúspěšnějším politiků v historii naší země. Jen si vzpomeňme na rok 2006, když ve volbách do Poslanecké sněmovny získala ODS s ním v čele neuvěřitelných 35,38 %, což nedokázal Miloš Zeman ani Andrej Babiš. V prezidentských volbách v roce 2018 mu to bohužel nevyšlo, ale co se dá dělat. Nikdo totiž není na vrcholu věčně.

V minulých článcích o Mirkovi Topolánkovi jsme samozřejmě vzpomínali na jeho věrného pobočníka a lobbistu Marka Dalíka, Toskánskou aféru u bazénu Berlusconiho vily nebo jeho vulgarity, které z dnešního pohledu pokládáme v podstatě za malichernosti. Vztyčený prostředníček je maličkost oproti tomu, co si dovolí čeští politici v roce 2020. Stejně šlo jen o nonverbální konverzaci s Miroslavem Kalouskem, kterému chtěl Topol říct, že je jednička.

Po odchodu z politiky se Mirek Topolánek rozhodl nechat se pokřtít. Za kmotra mu šel český ekonom Jiří Schwarz. Po neúspěšných prezidentských volbách se vrátil do práce pro EPH, což je energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského. Zde působí jako člen představenstva pro přepravce plynu a jako předseda dozorčí rady Elektrárny Opatovice.

Ve volných chvílích se Topol věnuje svému pořadu Topol Show a hlavně svému Twitteru, kde je velmi aktivní a snaží se glosovat politickou scénu. My jsme vybrali jeho nejlepší tweety za poslední rok a dali je do jedné velké galerie.

Zvolili byste Mirka Topolánka, kdyby se vrátil do čela ODS? Dokázali byste si představit, kdyby se stal našim příštím prezidentem? Napište nám do komentářů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články