fb pixel Všechno nejlepší, Míro! 5 největších průšvihů našeho milovaného expremiéra Topolánka – G.cz
Vyhledávání

Všechno nejlepší, Míro! 5 největších průšvihů našeho milovaného expremiéra Topolánka

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tahle země už měla v čele vlády mnoho výtečníků, Mirek Topolánek ovšem patří k našim osobním favoritům. Dnes tento skvostný muž slaví 67. narozeniny, a proto jsme se rozhodli s něžným úsměvem (jinak to ani neumíme) zavzpomínat na něj a největší průšvihy, skandály a trapasy jeho kariéry. Jeho dvě vlády v seznamu nejsou.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 15.5.2023, 11:26

1. Toskánská aféra

Je nám jasné, co jste si na první dobrou vybavili; Topolánka a jeho kalhotového juniora, jak se v plné kráse „usmívají“ na svět od bazénu u Berlusconiho vily. Že expremiér ukázal nádobíčko, nás nechává docela chladnými, skutečná toskánská aféra je už trochu horší. Šlo o neformální setkání českých politiků s vlivnými podnikateli a lobbisty v toskánském letovisku, a to krátce po schválení kontroverzního zákona, který firmě ČEZ bezplatně poskytl emisní povolenky k vypouštění skleníkových plynů v hodnotě desítek miliard korun. Právě někdejší generální ředitel ČEZ Martin Roman se dovolené s Topolánkem účastnil. A nechyběl ani expremiérův nejvíc nejlepší kámoš...

2. BFF Dalík

Topolánek a Dalík byli vždycky větší kámoši do deště než Vaculík se Sagvanem - a každý to věděl. Ještě v roce 2017 si z toho Tonda Blaník v celovečerním filmu dělal legraci, spojení bývalého politika a lobbisty, který právě sedí na Ruzyni, k smíchu nikdy nebylo. Dalík měl na Topolánka extrémní vliv a jeho metody byly, slušně řečeno, neetické. Jako premiérův tajemník měl prsty v kauze Wolf, nejvíc na sebe upozornil skrze úplatek za Pandury.

3. Časopis LUI

Nejlepší rozhovor ever! O pěkný skandál se postaralo zveřejnění prvního přepisu neformálního rozhovoru, jenž Topolánek poskytl gay magazínu LUI. Podle všech médií v něm urazil Židy a homosexuály, a to výrokem: „Gusta Slamečka, když jde opravdu do tuhého, tak jako ministr, mám pocit, že uhne, jo. A to ten Fischer prostě je Žid, není to gay a ten uhne ještě dřív.“ Trochu zmatená slova padla po žádosti redaktora, aby Topolánek pěti slovy definoval gaye, čemuž se expremiér bránil s tím, že to, že je někdo homosexuál, nedefinuje jeho povahu. Že je někdo Žid ale už asi teda ano...

4. Prezidentská kandidatura

Topolánek do kampaně naskočil poměrně pozdě. Když jsme se vzpamatovali z prvotní, lehce pobavené nostalgie, ukázalo se, že to myslí fakt vážně, a pak už to z našeho pohledu byl jen trapas za trapasem. Masarykovská vizáž v kombinaci s heslem „Ani vítač, ani kývač“ nás teda fakt donutila ťukat si na čelo. Když Topolánek v prvním kole volby neuspěl, z jeho vyjádření podpory druhému Drahošovi ta nasranost přímo tekla. Bylo nádherné to sledovat.

5. Kalousek je jednička

Legendární scéna ze Sněmovny, při vzpomínce na ni je nám smutno. Dnes už tam totiž není ani zdaleka taková sranda jako kdysi. Psal se 2. únor léta páně 2007, když Topol vešel do Poslanecké sněmovny se značným zpožděním. Za to od opozičních politiků sklidil ironický potlesk. Na ten reagoval prostředníčkem vztyčeným jejich směrem a později se omluvil s tím, že šlo o nonverbální komunikaci s Miroslavem Kalouskem, kterému tak chtěl sdělit, že je jednička. Dokonalejší výmluvu už nikdo nikdy nevymyslel.

Podobné články

Doporučujeme

Další články