Andrej Babiš napsal nejdelší status v historii Facebooku: G.cz přináší exkluzivní výtah z tohoto ufňukaného psohlavce – G.cz
Vyhledávání

Andrej Babiš napsal nejdelší status v historii Facebooku: G.cz přináší exkluzivní výtah z tohoto ufňukaného psohlavce

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Po minulém týdnu, který nebyl pro českého premiéra Andreje Babiše dvakrát veselý, se jeho PR tým rozhodl vytvořit pravděpodobně nejdelší status v historii českého Facebooku, ve kterém objasnil, co všechno se stalo a proč se budeme mít líp. My jsme se rozhodli tento status přečíst za vás a vyvodit z něj nějaké závěry.

Martin Miko
Martin Miko 3.6.2019, 14:24

Facebookový status pro všechny

30177 znaků. 25399 znaků bez mezer. 4778 slov. 324 vět. 100 odstavců. Co se týče rozsahu, odpovídá to zhruba polovině standardní bakalářské práce průměrného vysokoškoláka. Jenže v tomto případě jde o prostý nedělní status z Facebooku Andreje Babiše, který samozřejmě náš premiér sám nenapsal. Jeho PR tým se zato vyznamenal a podle všeho to museli psát minimálně všichni najednou a ještě si k sobě vzít pár brigádníků. Rozhodli jsme se to za vás přečíst a ve zkratce vám shrnout, co všechno se v tomto příspěvku dozvíte.

Vše je opět napsané velmi lidovou a přátelskou formou, takže máte pocit, že je Andy váš strýček z východu, který přijel na nedělní kafíčko a pokec. Hned v prvním odstavci se objevují klasické hlášky „Čau lidi“ a „Sorry jako“. Následuje samozřejmě hovorová čeština, kterou doprovází smršť informací. Střelba v letadle, ubezpečení, že Andrej má rád lidi, takže neschopného sekuriťáka nevyhodí a dopis od Donalda Trumpa, ve kterém americký prezident zdraví Moniku a těší se na společné setkání. Následuje výchovný odstavec o takzvané řetězovce, čímž má na mysli řetězové maily, které se nyní začaly týkat i jeho, a informace z nich začala sdílet média, která on nevlastní.

Čímž se dostáváme k obhajobě kvůli předběžné auditní zprávě Evropské komise, která tvrdí, že Andrej Babiš nadále ovládá své firmy. Tomuto tématu premiér věnuje pravděpodobně nejvíce obsahu z celého svého statusu. Vše završí větou: „Vypadá to, že to psali Češi. Češi udali Čechy v Bruselu,“ a dále přichází argumentace v tom, že udělal vše podle zákona Lex Babiš a celý audit pokládá za skandální. V rámci obhajoby je několikrát zdůrazněno, že Andrej neporušil žádné zákony, a že ze své bývalé firmy nemá žádné příjmy.

Nejbolavější část textu máme za sebou a nyní je čas chválit. Zahájení modernizace D1, upozornění na asistenční službu ŘSD, vynadání ODS za návrh 0,5 promile za volantem, zvyšování mezd ve státní správě, zvyšování mezd učitelů v příštích letech, ale nic není zadarmo! Takže následuje nenápadný odstaveček o zvyšování spotřební daně na alkohol a tabák, ve kterém se v nelogickém kontextu objevuje novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Alkohol, cigarety a zvířátka, to vždycky zabere! V dalších odstavcích se dozvíte, co všechno se bude zlevňovat a zdražovat. Knihy, noviny, časopisy, vodné, stočné a léky zlevní díky snížení DPH.

Následuje návrat politickému povídání, takže pracovní večeře členů Evropské rady, vysoká účast ve volbách do Evropského parlamentu, Spitzenkandidáti, setkání s Macronem, silné řeči Pirátů, kteří skončili u Zelených. Z politiky se opět skáče na lidové téma. Co tu ještě nebylo? No přeci charita, v rámci které se sešli všichni ministři a vybralo se 70 tisíc na dobrou věc. Po dobročinnosti přichází na řadu ekologie, před kterou nás PR tým pana premiéra rovněž varuje, prý aby to nedopadlo jako u obnovitelných zdrojů energie. Pak se dozvídáme o tom, že naše ocel je kvalitní a náš zbrojní průmysl roste.

A konečně se je tu téma sociální práce, na které jsme doufali, že se zapomene. Nezapomnělo. Celé opoziční osočování byla antibabišovská kampaň, protože vláda dává na sociální služby každý rok víc a víc peněz. V textu objevíme i povídání o odstraňování diskriminace seniorů na trhu práce, práva dětí ohrožených rozpadem rodiny nebo práva osob ohrožených chudobou. Na závěr se dokonce dozvíme, že Andrej Babiš bude společně s bývalým předsedou Izraele Ehudem Barakem organizovat konferenci o konopí.

Konečně jsme to dočetli, a jestli je pravda všechno, co se v tomto statusu píše, suma sumárum to přináší dvě hlavní zjištění; Andrej Babiš nikdy nespí a je něco jako československý superman. V textu je tuna balastu a cílí snad úplně na všechny lidi v této republice. Je znát, že ho psalo více lidí, protože vzhledem k tomu, jak se náš premiér vyjadřuje v médiích, pochybujeme, že by takhle dokázal formulovat na Facebooku. Je dost pravděpodobné, že tento výtvor ani nečetl.

Právě jsme vám ušetřili zhruba půl hodiny života, kterou můžete využít ke čtení našich dalších článků, takže vzhůru na to! Zde se například dozvíte, jak jsme na tom dva roky po zákazu kouření v restauracích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články