fb pixel 7 zapomenutých politiků, po kterých už ani pes neštěkne – G.cz
Vyhledávání

7 zapomenutých politiků, po kterých už ani pes neštěkne

Podle vědců se na primitivní život v SPD nevztahují fyzikální zákony a ani neprošel evolucí. Matěj Stropnický v čele Zelených nedosáhl ani na 1,5 % a rezignoval. Ani komunisté se ze svého výsledku nemohou radovat. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Svět české politiky je nemilosrdný a jakmile se o vás přestane psát, ztratíte politickou funkci nebo jen ignorujete média, skončíte v propadlišti dějin. Naštěstí jsme tu my, kdo víme, že na dobré lidi se nezapomíná.

Martin Miko
Martin Miko 28.11.2018, 14:04

1. Miloslav Rozner

Legendární poslanec SPD a manažer pub-rockové kapely Argema se po jednom výstupu v předvolební debatě a několika vyřčených citátech naprosto odmlčel, což samozřejmě všechny jeho fanoušky zklamalo. My ovšem máme bohatý archiv věnovaný pouze Mílovi.

2. Taťana Malá

Žena, kterou zná každý pod přezdívkou „kopírka“, proslula především tím, že se stala ministryní spravedlnosti na pouhých 13 dní, a následně rezignovala kvůli podezření, že opsala svou diplomovou práci. Stále je však členkou poslanecké sněmovny i náměstkyní hejtmana v Jihomoravském kraji.

3. Matěj Stropnický

Když v čele Zelených neuspěl, rozhodl se rezignovat. Následně si společně se svým přítelem pořídili zámek v Osečanech, který nyní opravují. Jeho otec Martin Stropnický z vysoké politiky rovněž odešel a stal se velvyslancem v Izraeli.

4. Karla Šlechtová

Svého pudla Jessíka alias Rambohafíka měla mnohem raději než svou funkci ministryně obrany, což dávala najevo na svých sociálních sítích. Proslula legendárními fotografiemi, ze kterých jsme dokonce vytvořili skvělou galerii. Karlo, chybíš.

5. Aleš Řebíček

Bývalý ministr dopravy a majitel fotbalového klubu SK Slavia Praha byl v dobách Topolánkovy vlády známou tváří i díky Toskánské aféře, firmě Viamont a dalším kauzám. Proslul i přes citát: „Jsem, jaký jsem, nejsem žádný Mirek Dušín, to ostatně málokdo, ale před Boha jsem připraven předstoupit.“

6. Kateřina Bursíková Jacques

Dodnes si ji pamatujeme především díky pořadu Jana Krause, který bývalou místopředsedkyni Zelených nachytal s otázkou „Co je biomasa?“. Jacques tehdy nedokázala odpovědět. Smál celý národ, který samozřejmě také neví, co biomasa.

7. Radek John

Bývalý investigativní novinář a posléze i politik za stranu Věci veřejné působil v letech 2010 až 2011 jako ministr vnitra. Dnes o kdysi známé tváři, která se pravidelně objevovala na televizních obrazovkách, nikdo nevzdechne. Co teďka Radek asi dělá? Měli bychom to zjistit...

A zde jsme se zeptali mladých Rusů a Ukrajinců, co si myslí o situaci na Krymu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články