fb pixel Vzestup a pád Karly Šlechtové: od foteček s prezidentem po vyhazov přes telefon – G.cz
Vyhledávání

Vzestup a pád Karly Šlechtové: od foteček s prezidentem po vyhazov přes telefon

+ DALŠÍCH 15 FOTEK + DALŠÍCH 16 FOTEK

Dostat kopačky přes telefon je noční můra každé ženy. Své by o tom mohla vyprávět Karla Šlechtová, která se od Andreje Babiše telefonicky dozvěděla, že se s ní v nové vládě nepočítá. Navíc to vypadá tak, že Šlechtovou nahradí Lubomír Metnar. Zdá se, že je skutečný konec naší pravděpodobně nejhorší ministryně obrany v historii.

Martin Miko
Martin Miko 22.6.2018, 11:58

Sbohem, Karlo. Budeš nám chybět

„Dnes ráno mi pan Babiš sdělil, že mě nenavrhne do další vlády. Děkuji všem za podporu. Jsem ráda, že jsem na obraně nepřišla o zdravý rozum,“ tak tady bychom vyjádření Karly Šlechtové zastavili. Ministryně v demisi Karla Šlechtová tedy odchází. Všem nám budou chybět nejen zábavné fotografie z vojenského prostředí, ale i Karly psík Rambo Hafík, který se za poměrně krátkou dobu stal nejpopulárnějším psem v zemi, tedy hned po prezidentském retrívru Darcym, který hlídá Pražský hrad.

O tom, kdo nahradí Karlu Šlechtovou, se pravděpodobně dozvíme v pátek večer, kdy by měla být představena jména devíti ministrů za hnutí ANO. Šlechtovou by měl nejspíše nahradit ministr vnitra Lubomír Metnar. Zároveň se nejspíš dozvíme, jak to bude s Miroslavem Pochem z ČSSD, který by se měl stát ministrem zahraničí.

A co bude s Karlou? O tom, že nebude součástí vlády hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů, se hovoří už delší dobu. Nejspíše však půjde ve šlépějích svého stranického kolegy Martina Stropnického, ze kterého se stane velvyslanec v Izraeli. Karlu Šlechtovou by mohl potkat podobný osud. Hovoří se totiž o tom, že by se mohla stát velvyslankyní v Japonsku. Zásadní otázkou však je, co bude s Rambo Hafíkem?

S jistotou však víme, že svět i ministestvo obrany bude dál fungovat i bez pravidelných selfie fotografií Karly Šlechtové, které nám samozřejmě budou velice chybět.

A zde je 5 důvodů, proč vaše strana neuspěje v komunálních volbách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články