fb pixel Matěj Stropnický si koupil zámek a splnil si tak svůj sen stát se princeznou – G.cz
Vyhledávání

Matěj Stropnický si koupil zámek a splnil si tak svůj sen stát se princeznou

Bývalý předseda strany Zelených Matěj Stropnický si splnil svůj dívčí sen. Spolu s přítelem si koupili zámek v Osečanech, takže se stal konečně princeznou.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 14.8.2018, 10:41

Bývalý předseda, který obhajoval squatování a nabádal lidi, aby na dovolenou nelétali letadlem, ale jezdili do Chorvatska na mulách, aby zachránili Zemi, to tentokrát rozjel ve velkém. Mohlo by se zdát, že jeho chování je pokrytecké, neboť vlastnit zámek se příliš neztotožňuje s dřívějšími Matějovými postoji typu: „Kapitalismus je fuj“, ale k dobru mu budiž skutečnost, že na svůj zámek nejspíš letadlem létat nebude, takže si pořád zachová své hodnoty a zároveň zachrání planetu.

Odložme ale stranou dohady, zda není Matěj pokrytec a nebo jestli dovolí na svém zámku squatting, protože to je přeci úplně v pořádku. Pojďme se na to podívat jako na hezkou věc, kdy si jeden romantický snílek splnil svůj sen. Má vlastní zámek a stal se princeznou.

„Nechci se bavit o tom, co bylo. Tady do toho bych politiku rozhodně netahal. Tady nejde o politiku, tady jde o to, že jsem konečně princezna,“ rozplýval se Matěj Stropnický na tiskové konferenci, kam přijel s korunkou na hlavě a v princeznovských šatičkách v barvě lila.

Z rozzářených očiček bývalého předsedy strany Zelených bylo vidět, že si svůj nový život užívá. Pořídil si vlastní pážata a na zámku hodlá vybudovat hřebčín, aby mohl celé dny jezdit na koni a rozpustile se chichotat.

„Příští jaro budu pořádat královský bál, kam sezvu prince a šlechtice z jiných království. Na bále posléze vyhlásím tři úkoly. Kdo splní tři úkoly, získá půl mého království a rovněž mou ruku,“ zasnil se Matěj, který v návalu rozkoše zapomněl, že má přítele, který s ním na zámku bydlí.

„Ajo. To máte pravdu. Tak bohužel. Já jsem věrný. Jsem zadaný. Bál tak sice bude, ale žádné úkoly rozdávat nebudu,“ zareagoval na dotaz jednoho z novinářů, co bude po bále s jeho současným partnerem.

Načasování se zámkem Matějovi příliš nevyšlo, jelikož se už nemůže ohánět tím, že tatínek všem vyhlásí válku. Nicméně tato drobnost ho zřejmě netrápí. Hlavně, že má zámek v ceně čtyřpokojového bytu v Praze, kde jsou nemovitosti tak drahé právě díky Zeleným, kteří zdržovaly developerské projekty, takže je bytů málo a jejich cena je astronomická. Ostatně i na zámek získal peníze díky své matce, která prodala byt v Praze a na nové sídlo mu půjčila.

To jsou ale jenom detaily a ošklivé věci, které se na zámek nehodí. Matěj je teď princezna a o to jde především. O ten jímavý lidský příběh, kdy i chlapec s knírkem z chudých poměrů zlaté mládeže nakonec došel do cíle a splnil si svůj sen. Budiž Matěj inspirací nám všem, že když se chce a rodiče platí, můžeme být princeznami všichni.

A tady se můžete podívat, kterak chtěl Matěj Stropnický znárodňovat lidem nemovitosti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články