Cílem kampaně je zvýšit povědomí o dětských právech a faktorech, které je pošlapávají. Fotografie zachycují zásadní problémy ohrožující důstojnost a někdy i samotné životy dětí po celém světě.
Dětská oběť je na nich symbolicky ukřižována na zádech "násilníka". Nedotknutelné by sice měly být děti, ale bohužel to v praxi často vypadá tak, že nepostihnutelní bývají ti, kteří jim příkoří způsobují.
Přestože Unhate Foundation podporuje firma Benetton, konkrétně u této kampaně se dobrovolně vzdala propagace své značky a na plakátech tak její logo nenajdete. Podle jejích zástupců záleží v tomto případě hlavně na sdělení, které má programově vyvolat kontroverzi a diskuzi, nikoli na vlastním zviditelnění.
Poté, co loni Erik Ravelokampaň vypustil do světa prostřednictvím svých osobních profilů na sociálních sítích, Facebooku, Instagramu a Tumblru, neskutečné množství reakcí na sebe nenechalo dlouho čekat.
Poněkud neočekávané zareagoval Facebook. Zakázal Ravelovi sdílení příspěvků, a pak mu stránku preventivně na několik měsíců totálně zablokoval.
Kampaň už si ale naštěstí dávno žije svým životem. Stala se virální, Benetton ji vysílal na svých videostěnách ve velkoměstech po celém světě, proběhlo několik výstav, prolétla médii a především posloužila svému účelu – globální debatě o dětských právech.
1. Církevní pedofilie
2. Sexuální turistika v Thajsku
3. Americký liberální přístup k vlastnění a oběhu střelných zbraní
4. Nukleární znečištění životního prostředí v Japonsku
5. Obchodování s lidskými orgány
6. Dětská obezita – Ne zcela šťastné jídlo
7. Občanská válka v Sýrii