fb pixel Cyberpunk 2077 je do dvou dnů tady, v kolik hodin můžete začít hrát? – G.cz
Vyhledávání

Cyberpunk 2077 je do dvou dnů tady, v kolik hodin můžete začít hrát?

Zdroj: CD Project Red

Cyberpunk 2077 byl odkládán tak dlouho, až to vypadalo, že rok 2077 je ve skutečnosti datum vydání. Nicméně čekání je u konce a hra je v podstatě do dvou dnů tady. Ale v kolik hodin přesně se budete moct vydat do nitra Night City?

Jan Studnička
Jan Studnička 8.12.2020, 09:32

Cyberpunk 2012 - 2077

Společnost CD Project Red v květnu roku 2012 oznámila velkou věc: Chystají novou hru! A tentokrát v cyberpunkovém prostředí! Neony, přestřelky, hackování! A my byli všichni úplně odvaření, protože rok předtím vydalo to samé studio Witchera 2 a ten byl naprosto fenomenální. Na dotaz novinářů, kdy si jako myslí, že bychom mohli tuhle sci-fi srandu dostat do rukou, odpověděli vývojáři: “Až to bude, tak to bude. Nechceme nic uspěchat.” A vidíte, jenom o osm let a sedm měsíců později ji máme téměř nadosah.

Předpokládá se, že práce ze začátku postupovaly rychle. Ostatně už v říjnu 2013 jsme dostali vymakaný cinematický trailer, který naznačoval, že budete hrát za člena zkorumpované policejní jednotky, která loví vzbouřené androidy. Takový kyberneticky vylepšený SWAT. Jenže pak polské studio přiznalo, že má příliš mnoho práce se třetím Zaklínačem a na chvíli pokládá Cyberpunk 2077 k ledu.

Když se o pár let později hra opět vynořila, byla trochu jiná. Rozsáhlejší, konkrétnější… pak jsme dostali trailer s Keanu Reevesem a byl dechberoucí, jak víme. Vydání bylo nastaveno na konec roku 2019, ale několikrát se odložilo. Až na finální datum. 10. prosince 2020. Ale kdy reálně budete moci začít hrát?

Proč nikdo nepřijde v pátek do práce?

To dost záleží na platformě, na které budete hrát… a taky na tom, kde na světě bydlíte. Ti z vás, kteří si hru předobjednali, mohou na většině strojů stahovat už teď nebo minimálně za pár hodin. Playstation například umožňuje začít stahovat hru dva dny před vydáním hry jako takové. Což možná není špatný nápad, protože hra má sedmdesát giga a možná nás čeká nějaký extra “day one patch”, i když asi nic obrovského. Díky tomu, že si stáhnete hru napřed, budete moci začít pařit jakmile odbije čtvrteční půlnoc. V Londýně.

Na celou konkrétní mapu se můžete podívat na webu nebo Twitteru CD Projectu, ale pro nás Čechy je potřeba vědět jenom to, že na PC a Google projektu Stadia, který mimochodem startuje během dneška, můžeme začít hrát ve čtvrtek v jednu hodinu ráno. Pokud hrajete na konzoli, ať už Playstation nebo Xbox, můžete začít pařit už o půlnoci.

První recenze zní velice dobře, i když je hra prý pořád plná bugů. Ale znáte to, Witcher byl taky takový. Tak co, těšíte se?

Podobné články

Doporučujeme

Další články