1. Proč musíte mít na řidičák vlastní fotku a na občanku ne?
Úřady jsou podivné místo s podivnými pravidly. Bohužel nejsou všude aplikovány stejně. Fotoaparátem, kterým jsou lidé foceni na občanský průkaz, bohužel nemůžete být vyfoceni na řidičský průkaz. K čemu tam tedy ten fotoaparát mají, když vás nedokážou (ani za peníze!!!) rovnou vyfotit i na jiné doklady. Místo toho si musíte odskočit do fotobudky nebo k fotografovi, což vás samozřejmě naštve, protože máte v živé paměti, že na občanský průkaz vás fotili. Jen vzpomínka na to vás dokáže naštvat.
2. Proč mají České dráhy první třídu, když s sebou nepřináší žádné výhody?
Když patříte mezi ty nešťastné duše a zrovna jedete Českými drahami na výlet nebo domů z práce, tak si zajisté povšimnete, že zatímco je ve vozech 2. třídy totálně narváno a vy musíte sedět na zemi vedle záchodků, kde se zrovna schovává smažka, aby se skryla před průvodčím, vedlejší vagón je prázdný, protože se jedná o „první třídu“. Ta spočívá pouze v tom, že je zde jiná barva sedaček a v celém voze sedí jen jeden technik Českých drah v montérkách. České dráhy by měly svou rádoby první třídu zrušit. Ulevilo by se všem.
3. Proč Česká pošta nezruší doručování balíků, když je stejně nedoručuje?
Česká pošta touží dělat vše od pojištění až po prodávání výherních losů. Bohužel se však zapomíná zaměřovat na zásadní službu, což je doručování balíků. I když jste doma, tak stejně do schránky dostanete jen oznámení a musíte na poštu, což nedává smysl. Místo toho by to šlo vyřešit jednoduše. Po vzoru konkurence by šlo vytvořit v každém městě několik odběrných míst, kde by byla možnost si balík vyzvednout. Člověk by tak alespoň nemusel jezdit do města na poštu a mohl si svůj balík vyzvednout v sámošce ve vedlejší ulici.
4. Proč je v kavárnách a restauracích zaheslovaná wifi a o heslo musíte prosit?
Některé podniky to už naštěstí pochopily a mají svůj přístup na wifi bez hesla nebo mají heslo napsané na nápojovém lístku či na baru. Obsluze je žádání o heslo nepříjemné, protože ji zdržujete od své práce, která rozhodně nespočívá v diktování hesla na připojení k internetu.
5. Proč nemají státní instituce schopné UX designéry a copywritery, kteří by vytvořili smysluplné a přehledné formuláře a žádosti?
Když přijdete na úřad práce nebo jakýkoliv jiný státní úřad, tak často zjistíte, že všechny formuláře a žádosti, které dostanete k vyplnění, jsou nepřehledné. Proto jsou všude takové fronty. Nedivte se, že na úřadu práce vše tak dlouho trvá, když někdo sotva se základním vzděláním dostane často i nelogické desítky formulářů, které má vyplnit. Kdyby se o zpracování postaral nějaký profesionální tým copywriterů a UX designérů, kteří by sestavili přehledné a logické formuláře, tak by byl svět mnohem hezčí. Proč věci dělat složitě, když to jde jednoduše, že?
6. Proč nepůjčují na pokladnách supermarketů a večerek vývrtku na víno?
Zvláště v letních dnech by lidé ocenili, kdyby si mohli někde vypůjčit vývrtku na víno. Vína se skleněnou zátkou bývají drahá a vína v PET lahvích pro změnu odporná. Většina vín má bohužel korkový špunt, který mnoha lidem znepříjemňuje život. Ano, existuje několik triků, jak otevřít víno bez vývrtky, avšak jsou poměrně složité. Obchody a večerky, mějte prosím na pokladnách k zapůjčení vývrtku na víno.
A zde je 5 zálib, které jsou pro ženy prospěšnější než sledování seriálu Sex ve městě.