fb pixel Sedláčkův film Promlčeno získává tvář a ta je přirozeně rozervaná – G.cz
Vyhledávání

Sedláčkův film Promlčeno získává tvář a ta je přirozeně rozervaná

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Pomalu se dokončují poslední vychytávky k filmu Promlčeno, thrilleru, který se má vyrovnávat s tématy jako je vina, pomsta a spravedlnost. Kromě geniálního castu a schopné režie Roberta Sedláčka má zářit i jeho scénář. A plakáty k filmu nafotil Tomáš Třeštík.

Jan Studnička
Jan Studnička 2.12.2020, 12:12

Promlčené vizuály

“Samozřejmě, když člověk fotí takhle zásadní herce, tak je trochu nervózní,” říká v promu na nový film Roberta Sedláčka známý český fotograf Tomáš Třeštík. Jakože “však víte, ne, jak když fotíte v podstatě hollywoodského herce, jak jste u toho vždycky nervozní, jak se nám to stává všem, ne”. Co se týče samotné práce na plakátech, ta je samozřejmě skvělá a postery jsou cool, můžete na ně mrknout v naší galerii.

“Ta kreativa byla dost odvážná. Nešli jsme úplně klasickou cestou, jakou se fotí plakáty. Je to barevně svícený, ta kompozice je zajímavá, takže se mi o tom hezky přemýšlelo a bavilo mě to připravovat,” vysvětluje Třeštík. Je pravda, že rozdělit Karla Rodena dvěmi odlišnými barvami přesně uprostřed obličeje je trochu symbolismus 101, ale funguje to náramně.

V současnou chvíli existují dva postery, na obou je Karel Roden jako logické hlavní lákadlo pro diváky, ale na jednom se dělí o prostor s Igorem Barešem, známou tváří českých obrazovek a filmových pláten… a na druhém je s Rodenem Barbora Bočková. Celý štáb mluví o mladé české herečce a filmové debutantce jako o neskutečně talentované hvězdě na vzestupu. Doposud hrála hlavně v divadlech - v Činoherním klubu a Na zábradlí.

Zní to dobře

Oficiální text distributora k filmu působí docela zajímavě, i když je trochu matoucí. Ale k tomu už jsou oficiální texty distributora odsouzeny, že jsou buď zbytečně vágní a nicneříkající nebo naopak matoucí. No, ve filmu zkrátka půjde o nějaký téměř promlčený zločin a v posledních několika hodinách se pravděpodobně někdo pokusí někoho zabít, ale někdo jiný chce vraždě zabránit tím, že dořeší jinou vraždu o dvacet let později. Hádáme.

Celé se to odehrává v noci, jednotlivé části děje propojuje noční vysílání radio show, ve kterém sedí právě postava Barbory Bočkové a Tomáš Břínek, který tam hraje Tomáše Břínka. Taky víme, že Roden celou dobu jezdí v autě. A mezi lokacemi bude jako messenger pendlovat youtuber z kanálu Vladavideos. Vlastně jsme dost zvědaví na to, jestli se podrží udržet temnou thrillerovou atmošku i přes tenhle casting.

Doufáme že ano, protože celý štáb evidentně dřel na filmu X desítek nocí do úmoru… a bůhví, kdy se ta věc vůbec dostane do kin, že.

Podobné články

Doporučujeme

Další články