fb pixel Ronald Simmons zavraždil během Vánoc šestnáct lidí. Štědrý večer strávil v domě plném mrtvol – G.cz
Vyhledávání

Ronald Simmons zavraždil během Vánoc šestnáct lidí. Štědrý večer strávil v domě plném mrtvol

Zdroj: By Acharton - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91137837 (G.cz)

Tři dny před Silvestrem 1987 byla kancelář Woodline Motor Freight Company pořád ve vánoční náladě. Dvě recepční si vyprávěly, co dostaly pod stromeček a jak se chystají oslavit příchod nového roku, když se ve dveřích objevil zanedbaný muž s plnovousem. Došel až k nim, vytáhl z kapsy kabátu revolver a střelil jednu z recepčních do hrudníku. Ta se zhroutila na zem, muž se posadil na její židli a dal se do řeči s její šokovanou kolegyní. Paniku ve zbytku budovy vůbec nevnímal a seděl tam až do chvíle, kdy ho přijela zatknout policie. Nebránil se, byl jako beránek. „Už jsem si vyřídil účty se všemi, kteří mi ublížili,“ řekl policistům. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že to znamená celkem dvacet lidí.

Jan Studnička
Jan Studnička 2.12.2020, 15:33

Zrůda v uniformě

Ronald Gene Simmons se narodil v červenci 1940 v Chicagu do armádní rodiny, kterou US Army posouvala po celých státech, takže měl takové… trochu neutěšené dětství. Ale nic, co by vám mohlo sloužit jako nápověda toho, co se za necelých padesát let odehrálo v malém městečku na severu Arkansasu.

Nedodělal střední školu, takže se v osmnácti taky upsal armádě. Odkroutil si pár let u námořnictva, většinou v záloze a přístavech. Díky tomu taky potkal svou ženu Rebeccu. A pak se nechal přeřadit k letectvu a sloužil jako zásobovací pilot ve Vietnamu, dokonce si z ‘Namu odnesl dvě vyznamenání. Z armády odešel v devětasedmdesátém v hodnosti staršího seržanta a s celou utěšeně rostoucí rodinou se přestěhoval do Nového Mexika, kde se chtěli nastálo usadit.

Problém je, že u soudu i po něm zůstával Simmons extrémně nesdílný, takže víme jenom velice málo o jeho minulosti. Máme v podstatě jenom suchá fakta. A fakta říkají, že v roce 1981 byl vyšetřován pro podezření z toho, že se svou sedmnáctiletou dcerou Sheilou počal dítě. K soudu ale nikdy nedošlo, protože Simmons i s celou rodinou zdrhl do Arkansasu, kde mohl svou rodinu týrat a sexuálně obtěžovat, jak se mu zachtělo.

V Arkansasu vystřídal několik různých prací a z každé byl vyhozen za sexuální obtěžování. A bavíme se o první polovině osmdesátek, takže hardcore sexuální obtěžování. Ze své poslední práce ve Woodline Motor Freight Company odešel 18. prosince 1987. Tehdy už se pravděpodobně rozhodl, jak stráví Vánoce. Rozeslal pozvánky celé rodině. Jen ať se všichni sejdou letos pod jeho střechou.

Šťastné a veselé

Ráno 22. prosince vytáhl Simmons svůj revolver a nejdřív zastřelil svou ženu Rebeccu, potom svého nejstaršího syna Gena. Na tříletou Genovu dceru, svou vlastní vnučku, Simmons municí neplýtval a uškrtil ji nad tělem jejího zesnulého otce. Všechna tři těla hodil do septiku na zahradě, který donutil v předchozích měsících své děti vykopat.

Zbytek děcek se vrátil ze školy brzo, protože byl poslední den školy a každé dítě se těší na vánoční prázdniny. Simmons jim řekl, že pro ně má dárky, ale musejí chodit jedno po druhém za ním na zahradu. Postupně tam v sudu na dešťovou vodu utopil dcery Lorettu, Becky a Marianne a syna Eddyho. Těla nechal venku na mrazu, aby v baráku nesmrděla a šel koukat na televizi a pít pivko.

Sem tam se stavil do baru na pár panáků, nerušeně si tak užil Štědrý večer a idylku narušili až příbuzní, kteří začali přijíždět na tradiční vánoční návštěvu šestadvacátého prosince. Nejdřív zastřelil ve dveřích svého syna Billyho a jeho ženu Renatu, jejich ročního syna uškrtil. Další přijela jeho „milovaná“ Sheila, kterou zastřelil společně s jejím manželem, uškrtil jejich dítě a nakonec svou dceru/vnučku sedmiletou Sylvii.

Všechny mrtvoly srovnal Simmons do obýváku a přikryl kabáty. Kromě Sheily, která byla jeho oblíbená, takže ji zabalil do parádního ubrusu. A vrátil se ke sledování televize. Musel totiž počkat, až se znovu otevřou obchody, aby si mohl vyřídit účty se všemi.

Ten den objel všechny tři práce, ve kterých byl v okolí zaměstnaný. V právní firmě, kde dělal securiťáka zastřelil svou crush Kathy Kendrick, pokračoval do ropné společnosti, kde jednoho majitele postřelil a druhého zastřelil, v malé večerce, kde chvíli prodával, postřelil další dva lidi a nakonec nakráčel do Woodline Motor Freight Company, kde zabil recepční a čekal na policii.

Simmons dostal v poměrně rychlém soudu šestnáctkrát trest smrti. Musel být držen od ostatních vězňů, protože nikdy nepodal odvolání a jeho kolegové v celách smrti se báli, že jim kazí možnost na změnu rozsudku. Popraven byl nezvykle rychle už v roce 1990. Rozsudek podepsal tehdejší guvernér Arkansasu Bill Clinton.

Podobné články

Doporučujeme

Další články