Při příležitosti státního svátku prezident republiky vyznamenal 39 osobností z politiky a kultury státními řády a medailemi. No, „osobností“… Pro Miloše Zemana je to už tradičně spíš příležitost, aby odměnil kamarády, spolupracovníky, podporovatele a další lidi, kterým je za něco zavázán. 28. říjen se tak v prezidentově podání změnil v jakýsi bizarní Den odměn za loajalitu a státní vyznamenání se stala platidlem.
V minulosti Zeman ocenil třeba režiséry oslavných filmů a reklamních kampaní o své vlastní osobě Roberta Sedláčka a Filipa Renče, Lucii Bílou (která mu pomohla ve volbách), chirurga Pavla Dungla (operoval Zemanovi nohu) nebo své kamarády Zdeňka Jičínského a Roberta Fica. Státní vyznamenání tím zdegradoval na “kamarádíčkování”.
Teď od prezidenta dostal metál spolupracovník Státní bezpečnosti Jaromír Nohavica nebo režisér trapných komedií Zdeněk Troška. Zdůvodnění jejich výběru byla vysloveně bizarní.
Pokud bude Zeman znovu kandidovat na prezidenta a bude zvolen, měl by podle stejné logiky ocenit i následující osobnosti, které se zásadním způsobem zasloužily o český stát. Některé in memoriam…
1. Karel Sabina
V letech 1859-1872 udával rakouské policii české vlastence, čímž se stal praotcem českého bonzáctví. Vyznamenání si zaslouží proto, že odděloval zrno od plev a plnil roli „zdravotní policie“ podobně jako třeba vlk. Likvidoval slabé, což posilovalo silné. Vyznamenání si navíc zaslouží stejně jako teď Jaromír Nohavica.
2. Emanuel Moravec
Ministr školství a lidové osvěty protektorátní vlády je klasickým představitelem české kolaborace s nacisty. Zosobňuje tak hodnoty, které se budou Čechům hodit, až do Prahy přijedou tanky Putinova režimu, po kterém Zeman obdivně pošilhává.
3. Milouš Jakeš
V letech 1987-1989 byl generálním tajemníkem ÚV KSČ – tedy strany, jejímž členem byl i Zeman. Současnému prezidentovi je blízký také v tom, že byl stejně jako Zeman „kůlem v plotě”.
4. Zdeněk Křivánek
Starosta Nového Veselí na Českomoravské vrchovině, kde má Miloš Zeman chalupu. Vyznamenání si zaslouží proto, že si ho prezident potřebuje zavázat. Takový starosta rozhoduje o odvážení popelnic, úklidu sněhu a dalších věcech, které se chalupářovi mohou hodit.
5. Leonid Iljič Brežněv
V letech 1964-1982 byl nejvyšším sovětským představitelem a jako takový v srpnu 1968 rozhodl o vyslání invazních tanků do Prahy. Tím se zasloužil o Zemana. Kdyby totiž nebyla normalizace, nebyl by ani listopad 1989, který dnešního prezidenta vynesl do politiky, to dá rozum.
6. Nela Lisková
Honorární konzulka samozvané Doněcké lidové republiky vytvořené proruskými separatisty na Ukrajině. Jejím oceněním Zeman ukáže Putinovi, že je věrný soudruh.
7. Jaroslav Kojzar
Proslulý předlistopadový redaktor komunistického Rudého práva a jeden z nejlepších propagandistů, které naše země zrodila. Zemanovi by mohl pomoci ve volební kampani.
8. Olga Hepnarová
V roce 1973 v Praze autem úmyslně zabila osm lidí. Českou republiku tím proslavila v zahraničí, což by Zeman neměl přehlížet.
9. Vratislav Mynář
Vedoucí kanceláře prezidenta republiky. Prostě kámoš, to stačí.
10. Konrad Henlein
V roce 1933 založil německé hnutí Sudetendeutsche Heimatfront (SHF) a později se zásadně podílel na rozbití Československa. Nebýt jeho, nebyla by válka, v jejímž důsledku by nebyli odsunuti sudetští Němci. Zásadním způsobem se tak zasloužil o dnešní stát, kde se bez nich obejdeme.
11. Jiří Straka
Sériový „spartakiádní vrah“ po květnu 1985 zabil tři ženy a pět jich znásilnil. Metál si od Zemana zaslouží za to, že ve své době podnítil české ženy, aby si dávaly větší pozor. Tím výrazně přispěl k bezpečnější Praze.
12. Pavel Minařík
Agent Státní bezpečnosti připravoval pumový útok v sídle rádia Svobodná Evropa v Mnichově. Jeho vysílání se Zemanovi jako členu KSČ jistě nelíbilo.
A TADY si přečtěte, jak to bylo s pomočenými kalhotami prezidenta republiky.