fb pixel Důležitější než atentát na Heydricha: V Česku stále žije spousta lidí, kteří neznají svatbu Jiřího Káry – G.cz
Vyhledávání

Důležitější než atentát na Heydricha: V Česku stále žije spousta lidí, kteří neznají svatbu Jiřího Káry

Zdroj: YouTube.com - reprofoto

Česko si dnes připomíná jednu z pravděpodobně nejdůležitějších událostí v novodobých dějinách naší země. Řeč je o Anthropoidu, který se odehrál v Praze před 80 lety. V roce 2000 se odehrála další zásadní událost, kterou nesmíme nikdy zapomenout. Řeč je samozřejmě o svatbě Jiřího Káry. Věděli jste, že v Česku stále žije spousta lidí, co nezná Károvu svatbu? ŠÍLENÉ!

Martin Miko
Martin Miko 27.5.2022, 16:06

Znáte svatbu Jiřího Káry?

Není nic horšího, než když v hospodě nebo na rodinné oslavě zjistíte, že někdo z vašich blízkých nezná video Svatba Jiřího Káry. Ještě horší je, když někomu do telefonu řeknete: „MĚLS TADY BEJT 4 MINUTY, TY MAGORE!!!“ a on vám vůbec nerozumí. Ano, stále jsou mezi námi lidé, kteří neznají tento kult. A přitom každý z vás zná operaci Anthropoid, která se mimochodem odehrála před 80 lety. Jirka Kára s Blankou Divišovou jsou přitom podobní hrdinové doby, jako byli Jozef Gabčík s Janem Kubišem, nebo ne?

Podle ČSFD.cz má amatérský film Svatba Jiřího Káry důstojné hodnocení 85 %, čímž se řadí mezi nejúspěšnější tuzemské snímky. Režisér Alex Skribuckij je pro naši generaci nedoceněným Spielbergem, kterému se před 22 lety podařilo zachytit událost, během níž si Kára s Divišovou řekli své „ano“. Pokud je mezi vámi někdo, kdo tento kult stále ještě neviděl, tak mu, prosím, pošlete odkaz na tento článek. A vy, kteří jste to viděli, si video pro jistotu pusťte znovu, protože nic není víc.

A pokud máte špatnou paměť, tak si zopakujte všechny zásadní hlášky. Opakování je totiž matka moudrosti, vy Kelti.

Nyní už bude svět zase v pořádku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články