1. Fairmont Banff Springs Hotel (Alberta, Kanada)
Luxusní hotel postavený v 19. století jako velký železniční hotel ve skotském baronském slohu. V roce 1911 byla původní dřevěná stavba zcela nahrazena novou betonovou, s kamenným obkladem. Hotel najdete v národním parku Banff ve výšce 1414 m n. m.
2. Jezero Bajkal (Rusko)
Pro cestu k jezeru Bajkal je patrně nejlepší zima, kdy je tato sibiřská vodní plocha zamrzlá. Tloušťka ledu činí až 1,5 metrů. V oblastech, kde je led hladký, se po něm běžně jezdí auty. Někdy se však hromadí ledové kry, dosahující až 12 metrů výšky. V ledu se objevují i trhliny, dlouhé i 30 km. Tvorbu ledových útvarů doprovází ostré a děsivé praskání.
3. Radvanov u Mladé Vožice
Ves v kopcích, v níž žije přibližně 32 lidí. Na jednom kopci nad vesnicí najdete lyžařský resort Kouty-Radvanov, na druhém zříceninu větrného mlýna. Ve vsi je nepřístupný barokní zámeček, který obýval voják, spisovatel a sběratel řízné lidové poezie Jan Jeník z Bratřic. Přímo z Radvanova například pochází tato výstižná existenciální báseň:
„Sral, sral, sral,
trávy se držel.
Tráva se mu utrhla,
on spadl do hovna,
zmazal si prdel.“
4. Lake Louise(Alberta, Kanada)
Romantika jak prase v prostředí subarktického klimatu. Ročně tu průměrně napadne 3,3 metru sněhu a sněžit může prakticky kdykoli.
5. New York City (Spojené státy)
V zimě konečně New York vypadá trochu lidsky. A vedle České republiky je to další místo na světě, kde silničáře někdy zima zaskočí.
6. Alcázar de Segovia (Španělsko)
Hrad ve starobylém městě Segovia, položený nad soutokem řek v pohoří Guadarrama. Stavba posloužila studiu Walta Disneyho jako inspirace pro Popelčin hrad.
7. Ojmjakon (Rusko)
Notoricky známá nejchladnější vesnice na světě. Ojmjakon je známý především jako nejchladnější obydlené místo na světě. To proto, že se tu teplota měří. Kdyby se měřila jinde, možná by bylo nejstudenější místo jinde. Jenže co se neměří, to neexistuje. Vesnice Ojmjakon má asi 750 obyvatel a protéká tudy řeka Indigirka.
8. Obec Vestmannaeyjar u sopky Helgafell (Island)
Helgafell je 227 m vysoká sopka na islandském ostrově Heimaey v souostroví Vestmannaeyjar, na fotografii obec též zvaná Vestmannaeyjar. V lednu 1973 začala na Heimaey neočekávaná erupce z 1600 m dlouhé trhliny v zemi. Později se výtok lávy soustředil na místo dnes známé jako Eldfell. Lidé byli během několika hodin evakuováni, loďmi i letecky. Zemřel jenom jeden člověk: při erupci se místní narkoman vloupal do lékárny a nadýchal se jedovatých plynů.
9. Coffee Pot Rock (Sedona, Arizona, USA)
Výrazný skalní útvar, který připomíná konvici na kávu, a proto se i tak jmenuje. Nachází se u obce Sedona v Arizoně.
10. Praha
Když čas od času dojde k pokrytí Prahy sněhem, milosrdně po ním zmizí jinak všudypřítomná zažraná špína ulic. Jakmile sníh trochu nataje vlivem soli nebo vyšší teploty, roznese se tato špína všude desetinásobnou měrou. Je to asi jako když vám je snesitelně šoufl, pak si dáte pár panáků, na chvíli je vám naprosto skvěle, ale za nějakou dobu se poblijete a svíjíte se v křečích.
11. Verchojansk (Rusko)
Verchojansk je město v republice Sacha na Dálném Východě v Rusku. Město má přibližně 1 300 obyvatel, ale jejich počet rok od roku klesá. Což je divné vzhledem k tomu, že tu je tak příjemná mrazivá zima.