fb pixel Další vládní malér? „Kosmetické služby“ ministra zdravotnictví Arenbergera zaujaly média i ODS – G.cz
Vyhledávání

Další vládní malér? „Kosmetické služby“ ministra zdravotnictví Arenbergera zaujaly média i ODS

Zdroj: Profimedia.cz

Podle zdrojů Televize Seznam inkasoval současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger několik milionů korun za klinické studie nových medikamentů, přičemž tuto činnost nevykázal ve svých daňových přiznáních. Tuto odbornou činnost prý vykonával na živnostenský list pod činností kosmetické služby, což podle našich zákonů není možné. On sám jakýkoliv střet zájmů popírá. Opozice opět zuří.

Martin Miko
Martin Miko 6.5.2021, 11:27

Podnikání Petra Arenbergera

V soukromé ordinaci ministra zdravotnictví Petra Arenbergera se zaměřují na klinické testy nových léčiv, které si u nemocnic a specialistů objednávají farmaceutické společnosti v celé ČR. Ta Arenbergerova se nachází v Bolzanově ulici u hlavního nádraží v Praze a provozuje ji zde už 20 let. Podle zdrojů TV Seznam se za jednoho pacienta v klinické studii platí mezi 150 až 200 tisíci korunami. „Seznamácké“ médium zjistilo podle databáze Státního úřadu pro kontrolu léčiv, že se ministrovo sanatorium zapojilo od roku 2018 do 38 studií. Kolik konkrétních pacientů se do nich zapojilo se však zjistit nedá, protože data nejsou k dispozici. Nicméně i tak by se mělo jednat o příjmy v řádech desítek milionů korun.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger však milionové příjmy z klinických studií popírá. „Mé daňové přiznání je v pořádku a rozhodně v něm nechybí žádné příjmy. Pokud jde o klinický výzkum, tak to je sběr a následné vyhodnocení velkého množství dat a konzultační činnost. Tato činnost má nejen výnosy, ale i dost velké náklady. V rámci těchto projektů se platí spolupracovníci, studijní koordinátorky a řada dalších věcí. V uvedených letech jsem z této činnosti zisk negeneroval. Proto se také nemohl objevit v mém majetkovém přiznání,“ odpověděl na dotaz redakce iDNES.cz Arenberger. Premiér Andrej Babiš samozřejmě žádá po Arenbergerovi jasné vysvětlení.

Opozice i tuto zprávu zaregistrovala a opět se po vzoru Hamáčkovy kauzy rozhodla reagovat. Arenbergerův údajný byznys se totiž nelíbí ODS, která na twitteru opět začala „přitápět“ pod kotlem a tlačit na vládu. „Vypadá to, že vláda měla kvótu aspoň jeden skandál denně. Neexistuje jediný důvod, aby měla nadále důvěru Sněmovny!“ napsal admin účtu občanských demokratů. Na vládu se totiž hrnou skandály v podstatě nonstop. Namátkou můžeme zmínit Babišův údajný střet zájmů, Hamáčkův nevysvětlený plán cestovat do Moskvy, „prapodivné“ výroky ministryně spravedlnosti Benešové a nově i Arenbergerovy příjmy z klinických studií.

Také se děsíte toho, co přijde zítra? My už celkem ano.

Podobné články

Doporučujeme

Další články