fb pixel Hamáček vrací úder: Za označení za vlastizrádce chce 10 milionů korun a omluvu od opozice – G.cz
Vyhledávání

Hamáček vrací úder: Za označení za vlastizrádce chce 10 milionů korun a omluvu od opozice

Zdroj: ČSSD

Ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) nesouhlasí s článkem portálu Seznamzprávy.cz, a rozhodl se proto podat trestní oznámení. Zároveň bude vydavatele Seznam zpráv žalovat o odškodné ve výši 10 milionů korun českých. Opoziční politiky zároveň vyzval k omluvě za to, že dále šíří údajné lži o jeho plánované cestě do Moskvy, kde měl s Ruskem vyměnit ututlání teroristického útoku za milion vakcín Sputniku V.

Martin Miko
Martin Miko 5.5.2021, 12:58

Hamáček chce 10 milionů

Úterní reportáž portálu Seznamzprávy.cz o Hamáčkově plánu „zamést“ teroristický útok ve Vrběticích výměnou za vakcíny Sputnik V a uspořádání politického summitu s Joe Bidenem a Vladimirem Putinem v Praze se českého ministra vnitra dotkla natolik, že se rozhodl soudně bránit všemi dostupnými prostředky. Hamáček má v plánu podat trestní oznámení a v rámci civilní žaloby žádat o odškodné ve výši 10 milionů korun od portálu Seznamzprávy.cz. Vysouzené peníze by prý následně rád dal nadaci policistů a hasičů. Následně v rámci tiskové konference požádal o omluvu všech opozičních politiků, kteří ho skrz média a sociální sítě pošpinili. Konkrétně tím měl na mysli například Mariána Jurečku (KDU-ČSL), Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) nebo Petra Fialu (ODS). Trestnímu oznámení se nevyhnou ani autoři článku – Janek Kroupa a Kristina Cikorová. A to z toho důvodu, že si chce prověřit, jestli nedošlo k pomluvě podle trestního zákoníku, šíření poplašné zprávy nebo poškození cizích práv.

„Jsem přesvědčen, že je potřeba ukončit tuto nesmyslnou kauzu, ve které jsem byl obviněn z toho, že jsem plánoval vyměnit citlivé informace s Ruskou federací za dodávky jednoho milionu vakcín Sputnik,“ řekl na tiskové konferenci předseda ČSSD Hamáček. Za svého předsedu se postavili i ostatní členové sociální demokracie, a dokonce i premiér Babiš řekl České televizi, že Hamáčkovi věří.

Hamáček si dále postěžoval na to, že mu chodí výhružné e-maily a navíc je ve veřejném prostoru vláčen bahnem. „Udělám vše, abych očistil svoje jméno i jméno sociální demokracie,“ hrdě prohlásil. Hamáček se za vlastizrádce rozhodně nepovažuje a za svou čest hodlá bojovat.

Podle Hamáčka je celý článek naprostý nesmysl, naproti tomu šéfredaktor Seznamzprávy.cz Jiří Kubík tvrdí, že důkazy viděl a slyšel a jsou věrohodné. „Seznamzprávy jsou připraveny pravdivost svých zjištění prokázat v případném soudním řízení. Reakce J. Hamáčka přichází ve chvíli, kdy ještě na uzavřeném jednání Sněmovny nevystoupili klíčoví aktéři schůzky na ministerstvu vnitra z 15.4. Jejich veřejná vyjádření naše informace nevyvrátila,“ napsal na svém twitteru Jiří Kubík. Janek Kroupa navíc v DVTV potvrdil, že informace k napsání článku získal přímo od účastníků schůzky, což může v následném vyšetřováním a případném soudním procesu objasnit mnoho dalších nejasností, které jsou nám prozatím skryty.

Tohle bude ještě velmi zajímavá kauza, jež určitě neskončí před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články