fb pixel Ústavní soud dnes přiznal volební práva psům, protože “už je stejně všechno jedno” – G.cz
Vyhledávání

Ústavní soud dnes přiznal volební práva psům, protože “už je stejně všechno jedno”

Zdroj: G.cz

Překvapivým rozhodnutím z dnešního dopoledne Ústavní soud rozhodl, že všechny domestikované psovité šelmy budou mít volební právo. Napříč politickým spektrem se ozývají rozporuplné názory, psům je to evidentně úplně jedno.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.10.2020, 12:51

Hafovací lístky

“Nevím, prostě,” krčil rameny JUDr. Antonín Smyčka, soudce, který byl klíčový v dnešním rozsudku. “Někdo řekl, hej, co takhle kdyby mohli volit psi? A já se podíval z okna na lidi bez roušek a volební billboard ANO a řekl jsem si: proč ne? Stejně už je všem všechno jedno.” Pokoušeli jsme se zeptat doktora Smyčky, jestli je v jednání i volební právo pro kočky, ale soudce už se otočil zpátky ke svému drinku a řekl nám: “Nevim. Třeba.”

Zdá se ale, že rozhodnutí Ústavního soudu nebylo všude přijato se stejným nadšením, které projevuje ústavní soudce. Ombudsman Stanislav Křeček například už poslal na soud otevřený dopis s tím, že psi by rozhodně neměli mít volební práva a obecně zvířata by neměla mít žádná práva. V odůvodnění svého názoru upozorňuje, že proti zvířatům nic nemá, ale “kdyby zvířata o nějaká práva stála, přihlásila by se o ně sama, ale znáte nějakého zvířecího aktivistu?”

Pravdou je, že se nám nepodařilo žádného zastihnout žádného psa, který by byl ochoten se nám vyjádřit do článku. Jenom na parkovišti jsme potkali roztomilého oříška, který na nás štěknul celkem sedmkrát, což je volební číslo STANu… takže to jsme se rozhodli ignorovat.

Česko na cvičáku

Politické strany se nicméně velice rychle přizpůsobují. Andrej Babiš řekl novinářům, jak je moc rád, že jejich návrh prošel Ústavním soudem, a že bylo načase, protože hnutí ANO navrhovalo volební práva psů už v roce 2012. Prý ale nikoho jiného z hnutí nezastihneme, protože všichni členové natírají volební lístky ano omastkem z hovězího.

Tomio Okamura se nechal slyšet, že určitě ještě uvnitř strany povede SPD debatu o tom, který pes si podle něj zaslouží, a který si nezaslouží volební právo. Zatím to nevypadá dobře pro afghánské chrty. Zelení zase nasázeli do programu psí budoudy pro transgender psy. Miroslav Kalousek to okomentoval tím, že psi jsou rádi, když jim páníček nechá vůbec nějaký gender a nyní si tak může přidat do sbírky svých odpůrců i pejskaře. Piráti narychlo spustili virální kampaň se svými kandidátkami s heslem: “Každá pirátka je kost.” Podle analytiků ale budou psi především hromadně volit KSČM, protože komunisté jsou jelita. Po Trikoloře nikdo ani neštěkl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články