fb pixel Zeman vyvrací spekulace o svém špatném zdravotním stavu. Vyzval McGregora na souboj v boxu – G.cz
Vyhledávání

Zeman vyvrací spekulace o svém špatném zdravotním stavu. Vyzval McGregora na souboj v boxu

Miloš Zeman měl již dost spekulací ohledně jeho špatného zdravotního stavu a rozhodl se, že všem posměváčkům vytře zrak. Vyzval na souboj v boxu Conora McGregora, irského bojovníka ve smíšených bojových uměních.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.9.2017, 14:08

Zatímco je McGregor držitelem dvou mistrovských pásů UFC, Miloš Zeman je držitelem pásového oparu. Pokud k tomu však přihodíme pás cudnosti jeho sparingpartnera Jiřího Ovčáčka, pásově jsou na tom oba borci vyrovnaně.

Souboj obou těchto velikánů byl očekávanou sportovní událostí roku. Jakmile Miloš Zeman získal svolení od českého Paralympijského svazu, nic už akci nebránilo.

Původně měl souboj proběhnout v Las Vegas, ale z toho nakonec sešlo.

„Pan prezident mluvil s Donaldem Trumpem, jako každé pondělí, a zval se tradičně do USA na návštěvu, kterou by skloubil se zápasem. Pan Trump panu Zemanovi přátelsky oznámil, ať mu už nevolá a že požádá o soudní zákaz. Bohužel má pan Trump příliš nabitý program a návštěva pana Zemana v USA se proto opět musí přesunout. Z toho důvodu proběhne souboj v penzionu Jitřenka, kde v minulosti již pan Zeman slavil velké vítězství, kdy se mu podařilo přemluvit uklízečku, aby ho zbavila panictví,“ prohlásil Jiří Ovčáček měsíc před soubojem na tiskové konferenci.

Miloš Zeman se nechal inspirovat svým oblíbeným filmem Rocky a spolu se svým týmem odjel trénovat do Ruska. Dokonce si nechal přivést Sylvestera Stalloneho, aby ho trénoval.

„Když jsem tam přijel a viděl toho invalidu na vozíku, pořád jsem hledal někde skrytou kameru. Když jsem ji nenašel, řekl jsem, že na to kašlu a letěl jsem domů,“ vyjádřil se Sylvester Stallone, bývalý trenér Miloše Zemana, když rozvázal se Zemanem spolupráci.

Naštěstí vhozenou rukavici sebral Dominik Hašek, který se Miloše Zemana ujal a začal ho trénovat. „Dominik Hašek nám hodně pomohl hlavně s defensivou. Je to muž na svém místě. Ne nadarmo se říká, že Dominik Hašek vychytá všechny rány,“ pochvaloval si z Ruska Jiří Ovčáček.

Dominik Hašek vnesl do týmu Miloše Zemana nejen své know-how, ale rovněž akci sponzorsky zaštítil. Jeho nápoj Smarty se stal oficiálním partnerem souboje.

Miloš Zeman nechtěl žádné okázalé tréninkové centrum. Stačil mu malý srub na úpatí hor a veliká stodola, kde mohl honit svaly a pilovat své boxerské dovednosti. Trenér Dominik Hašek naordinoval celé výpravě Smarty drink jako součást přípravy. Jiří Ovčáček po týdnu konzumace pouze Smartyho lehce zliškovatěl, nicméně na dobré náladě týmu to neubralo.

Jedinou nepříjemností byli potulní rybáři, myslivci a včelaři, kteří srub uprostřed hor obléhalo a dožadovali se Smartyho zdarma.

„Trénink to byl intenzivní. Od rána do do dopoledne jsem makal jako nikdy. Dominik mě proháněl po stodole, nutil mě zvedat těžký věci a i jsme probrali něco o taktice. Já si myslím, že jsem připraven,“ prohlásil Miloš Zeman po návratu z Ruska.

Den před soubojem přišlo tradiční vážení a tisková konference obou borců. Jako první přišel na řadu McGregor a jeho váha ukázala 70 kg. Následoval Miloš Zeman. Tomu váha ukázala po odečtení invalidního vozíku 65 kg. Jako tradičně se oba borci při tiskové konferenci hecovali.

McGregor prohlásil, že on je šampion a že smete všechny Zemany z povrchu zemského. Nezapomněl připomenout své úspěchy. Jako první neudržel nervy Dominik Hašek, který začal křičet, že on vyhrál Nagano.

Miloš Zeman nenechal na McGregorovi nit suchou. McGregora zařadil do pražské kavárny a nezapomněl pomlouvat Českou televizi. Moderátor tiskové konference, majitel TV Barrandov Jaromír Soukup, svou úlohu příliš nezvládal a jakmile něco nesrozumitelně vykoktal, nezapomněl upozornit, že za hodinu běží v televizi Vtip za stovku a po něm Soudkyně Barbara.

A potom přišel ten den. Den velikého souboje. Práva na vysílání získala TV Barrandov a komentování zápasu se tradičně zhostil Jaromír Soukup, majitel televize, který během souboje vyprávěl košilaté vtipy.

McGregor nastoupil do ringu jako první. Potom dlouhou uličkou procházel k ringu Miloš Zeman se svým týmem. Po pravici Dominik Hašek. Nalevo Jiří Ovčáček s kyblíkem na odplivávání krve a hned za Zemanem Vratislav Mynář bez bezpečnostní prověrky.

Za pomoci systému kladek byl Miloš Zeman vyzdvihnut do ringu a zápas mohl začít.

„Neznáš bolest, neznáš bolest,“ freneticky vykřikoval Dominik Hašek směrem k Miloši Zemanovi, který se pokoušel dobelhat doprostřed ringu, aby se s McGregorem pozdravil, přičemž ho zrovna braly křečáky a v jeho tváři se zaskvěl pohled plný bolesti.

Rozhodčí zápas odstartoval a oba borci začali v ostrém tempu. McGregor uštědřil Zemanovi několik háků, ale ten se nenechal rozhodit a zasypal McGregora několika dobře mířenými bonmoty.

První kolo skončilo a oba bojovníci se rozešli do svých rohů. Miloš Zeman byl do svého rohu odnesen.

Druhé a třetí kolo bylo již lehce poznamenáno únavou obou protagonistů. Tempo již nebylo tak zběsilé, avšak jak McGregor, tak Zeman schytali několik dobře mířených ran. Zápas byl vyrovnaný.

Zlom nastal až ve čtvrtém kole. Miloš Zeman, zocelen ruským tréninkem, si počínal jako mazák a využil dočasné slabosti soupeře. Přišla rána a McGregor se sesunul k zemi. Rozhodčí začal počítat a bylo tu, Miloš Zeman zvítězil.

„Jiří.“

„Miloši.“

„Jiří.“

„Miloši.“

Dojemná scéna jako z filmu, kdy unavený Miloš Zeman uprostřed ringu volal jméno Jiřího Ovčáčka, který se v ten moment pokoušel prodrat až do ringu, aby spolu se Zemanem oslavili výhru.

Miloš Zeman tak díky tomuto vítězství vyvrátil spekulace ohledně jeho špatného zdraví. Bohužel však následující dopingová kontrola odhalila v alkoholu Miloše Zemana stopové množství lišky a nepovolenou hladinu krve, což Zeman omlouval otravou Smarty drinkem.

Vítězství ale není důležité. Miloš Zeman vavříny nesbírá. On jen chtěl dokázat, že je pořád ve formě, což se mu povedlo.

McGregor se však nevzdává a věří, že v boxu konečně někoho porazí. Na příští měsíc si domluvil zápas v boxu s plážovou volejbalistkou z Německa.

A TADY se dozvíte, že nadsamec Miloš Zeman přišel o panictví v sedmnácti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články