Zeman vyšlehal Ovčáčka, Sobotka byl kraslice. Jak slavily Velikonoce známé osobnosti? – G.cz
Vyhledávání

Zeman vyšlehal Ovčáčka, Sobotka byl kraslice. Jak slavily Velikonoce známé osobnosti?

Zdroj: tmbk

Velikonoční oslavy nejsou jen výsadou běžných lidí. I známé tváře slaví Velikonoce.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.4.2018, 11:08

Od doby, kdy na Pražském hradě již nepůsobí Jindřich Forejt, který si šlehal každý den, omezilo se šlehání pouze a výhradně jen na Velikonoce. Miloš Zeman se nikdy netajil tím, že mu české tradice rozhodně nejsou cizí a na Velikonocích si dal záležet.

„Jirka Ovčáček celou neděli maloval kraslice a pekl beránka. On je to rodinný typ. On mi tu vytváří takový hezký domov a za to ho uznávám. Já jsem si zatím upletl pomlázku a vyčkával. V pondělí ráno jsem po obědě vstal, že Jirku vyšlehám, abych tak zapudil zlé duchy. Ten nezbeda se přede mnou naschvál schovával po celém Hradě. No, byla to pěkná taškařice, to vám povídám. Jirka se hihňal a pořád přede mnou utíkal. Jelikož já mám prostatu jako panic a tedy jsem zcela zdráv, byl jsem mu neustále v patách. Nakonec jsem ho dohonil a hezky ho pomlázkou vyšlehal. Jirka byl rád.“

Usmíval se Miloš Zeman a v jeho tváři se objevil záblesk něhy. Na přetřes rovněž přišlo i téma alkoholu. „Tak samozřejmě, že nějaká ta štamprlička k tomu patří. U Jirky jsem si vykoledoval bandasku Ferneta,“ mlsně zavzpomínal Miloš Zeman.

Bývalý předseda vlády, Bohuslav Sobotka, Velikonoce slavil rovněž. Jako každý rok si nechal pomalovat pleš a stal se tak kraslicí.

Matěj Stropnický ze Strany zelených Velikonoce příliš neslaví. Přijdou mu dehonestující. „My Velikonoce neuznáváme. Je to násilí páchané na ženách. Genderově nekorektní. Tato tradice nemá ve 21. století u nás už co dělat. Ženy jsou našimi rovnocennými partnery. My naopak usilujeme o zrušení tohoto pohanského svátku. Máme po celé republice rozmístěné své hlídky, které obcházejí koledníky a upozorňují je na to, že takhle by to nešlo. Rovněž rozdáváme letáčky, které upozorňují na násilí páchané na ženách. Naše hlídky zatím převážně dostávají od koledníků přes držku. Jedna hlídka se nám vrátila s pomlázkou zaraženou v konečníku. Občas se stane, že nám hlídku, která upozorňuje na nesprávnost Velikonoc, někdo znásilní. Ale my nepolevíme. My bojujeme za korektní svět, kde si budeme všichni rovni. Penis nebo vagina, my jsme jedna rodina,“ rozohnil se Matěj Stropnický, načež se omluvil, neboť se musel jít zbičovat za to, že má penis.

Na rozdíl od Matěje Stropnického si Jana Volfová Velikonoce užívá. „Já mám ty svátky ráda. Vždycky si napeču dvacet beránků, a pak je večer u televize sním. To já si takhle ráda zahřeším,“ smála se Jana Volfová, přičemž se jí zlověstně chvělo hudradlo. „Od té doby, co jsem pokořila hranici dvou set kil, už ke mně koledníci nechodí. Zlí lidé roznesli, že jím lidi, tak se ke mně bojí. Mně to ale nevadí. Alespoň zbyde více vajec a chlebíčků pro mě,“ opět se rozesmála a ze záhybu nahromaděné kůže na zádech si vytáhla dietní šunkovou bagetu.

I Andrej Babiš si Velikonoce užívá. Jeho partnerka zdobí koblihy a v pondělí, úderem osmé, Andrej vybíhá s pomlázkou a kontrolory vstříc drobným a středním podnikatelům, aby je dorazil.

„Já jsem dalek tomu, abych šlehal ženy. Partnerku jen tak ráno pošolichám, a potom jdu do ulic řádně vyšlehat nepoctivé drobné podnikatele. To je podle mě poselství Velikonoc. Zlomit ty poslední drobné a střední podnikatele, kteří ještě jakž takž přežívají,“ prozradil Andrej Babiš, jak to má s Velikonocemi.

A tady máte pět důvodů, proč chlapi milují Velikonoce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články