5 důvodů, proč chlapi milují Velikonoce

Velikonoce jsou především mužským svátkem. Zde máte hned pět důvodů, proč chlapi tenhle svátek prostě milují.

Nejdříve něco málo k tomuto roztomilému svátku. Velikonoce můžeme označit za nejvýznamnější křesťanský svátek, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu dle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování. V západní křesťanské tradici neděle Zmrtvýchvstání připadá na první neděli po prvním jarním úplňku po rovnodennosti, tedy na měsíc březen či duben. Letos Velikonoce slavíme v březnu. Velký pátek, který je též novým státním svátkem, se bude slavit 25. 3. 2016. Lidové zvyklosti spojené s Velikonocemi se místně liší. Vzhledem k časové blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mají tyto tradice původ v pohanských oslavách příchodu jara. Mezi velikonoční symboly řadíme: beránka, kříž, kočičky, křen či mléko a med. A co je na Velikonocích tak super?

1. Holky a zadky! Slečny víceméně dobrovolně vyšpulí své sedinky a chlapi mají o podívanou postaráno. Zadky nastavíme, protože žádná přeci nechceme uschnout.

2. Chlapi nás seřežou a my jim za to ještě poděkujeme a odměníme je. A tak se mohou opět utvrdit v tom, že jsou páni světa.

3. Zadarmo se nažerou a to pořádně. Koledníky odměňujeme nejen vajíčky, ale i beránky, mazanci, čokoládkami… Někdy jim do košíčku hodíme i drobný peníz.

4. Zasoutěží si! O nejlepší pomlázku či vejslužku! A to je baví, jsou to přeci kluci soutěživí.

5. Zadarmo se ožerou. A protože jsou Velikonoce, ženský ani moc nereptají, když se vrací nad ránem domů. Tradice je zkrátka tradice.

Takže, ať žijí Velikonoce a naši milovaní muži! A ZDE se můžete podívat na 16 jednoduchých nápadů na velikonoční tvoření s dětmi.


Komentáře

Doporučeno pro vás