fb pixel Zaplať 10 mio, tajtrdlíku, napsal Kalousek Babišovi do SMS, když nad ním vyhrál sázku o hromadu peněz – G.cz
Vyhledávání

Zaplať 10 mio, tajtrdlíku, napsal Kalousek Babišovi do SMS, když nad ním vyhrál sázku o hromadu peněz

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Věděli jste, že se v roce 2015 vsadil Andrej Babiš s Miroslavem Kalouskem o 10 milionů korun? Tehdy v rámci jednání sněmovního rozpočtového výboru o návrhu státního rozpočtu bývalý premiér prohlásil, že byl Kalousek v minulosti vyšetřován kvůli rozhodnutí povolit internetový hazard. To Kalouska naštvalo takovým způsobem, že mu nabídl vsadit se o miliony. Babiš samozřejmě sázku prohrál.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 22.11.2021, 09:31

Vsadíme se?

Vy si na tu kauzu vážně nevzpomínáte? Babiš v říjnu 2015 osočil Kalouska během jednání o návrhu státního rozpočtu v rámci výměny názorů z toho, že byl v minulosti vyšetřován policií kvůli rozhodnutí povolit internetový hazard. S tím Kalousek samozřejmě nesouhlasil a tvrdil, že to není pravda. Nakonec Babišovi navrhl sázku o 10 milionů korun, která skončila tím, že ji Babiš přijal.

Bývalý premiér si dokonce myslel, že sázku vyhrál. Opíral totiž své znalosti o článek z roku 2011, v němž se psalo, že protikorupční policie vyšetřuje Miroslava Kalouska kvůli podezření z přijetí několika milionů korun výměnou za to, že povolí internetové sázky. Toto tvrzení Andrej Babiš předložil Českému rozhlasu a následně médiím sdělil, že vyhrané peníze daruje nadaci, která pomáhá samoživitelkám v nouzi. Jenže celé to bylo tak trochu jinak.

Podle verze Miroslava Kalouska totiž on sám nikdy vyšetřován ve smyslu trestního řádu nebyl a jestli k tomu má Andrej Babiš nějaké důkazy, tak ať je předloží a on mu milerád zaplatí slíbených 10 milionů korun. Následně Kalousek prohlásil, že v případě, že nemá Babiš žádné argumenty, tak ať se veřejně omluví. Poté nazval Babiše sprostým pomlouvačem a lhářem.

Nakonec se ukázalo, že pravdu má Kalousek. Ten poté na svém facebooku napsal: „Pověřil jsem svého právního zástupce JUDr. PhDr. Oldřicha Choděru vymáháním čestného dluhu ve výši 10 mil. Kč, který má vůči mé osobě ministr financí Andrej Babiš.“ Andrej Babiš na to odvětil, že Kalousek slovíčkaří, a že vyšetřován byl, jelikož to psali v novinách. A on tak citoval headliny médií.

Nakonec to celé dopadlo tak, že Andrej Babiš rovněž „zaslovíčkařil“, když řekl, že si s Kalouskem při sázce nepodal ruku a sázku v rozpočtovém výboru s ním neuzavřel, ale pouze sázku přijal. Kalousek následně uvažoval o soudním sporu a možné žalobě. Ve finále se rozhodl, že žalobu na ministra financí nepodá. „Veřejnost zajímají závažnější témata. Nechci ji už obtěžovat takovými věcmi, jako že někdo, kdo prohrál sázku, ji není ochoten zaplatit,“ sdělil Miroslav Kalousek iDnes.cz a sám přiznal, že by u soudu mohl získat maximálně tak omluvu za pošpinění jména.

A zde se dozvíte, že novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu o Rudém Zemanovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články