fb pixel Po Boss Babiš přichází Rudý Zeman: Kmenta volně navázal na svůj bestseller a nyní nakoukne do sklepení Hradu – G.cz
Vyhledávání

Po Boss Babiš přichází Rudý Zeman: Kmenta volně navázal na svůj bestseller a nyní nakoukne do sklepení Hradu

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Po úspěšném knižním bestselleru Boss Babiš z roku 2017 přichází novinář Jaroslav Kmenta s další knihou, kterou opět věnuje jednomu z nejúspěšnějších českých politiků v historii naší země. Kniha Rudý Zeman právě vychází a podle všeho se má jednat o investigativní portrét bývalého premiéra a současného prezidenta Miloše Zemana.

Martin Miko
Martin Miko 20.11.2019, 16:00

Kmenta o Zemanovi

Nová kniha Jaroslava Kmenty s názvem Rudý Zeman je na trhu a zdá se, že se opět máme na co těšit. Podle prvních recenzí se jedná o skvělou knihu, kterou je zapotřebí přečíst. „Jednička investigativní žurnalistiky v ní mistrovsky odkrývá řadu šílených kauz kolem Miloše Zemana. Protože jde aktuálně o mimořádně závažné téma, souhlasil jsem, aby autor použil ukázku kapitoly v mé knížky „Nejvyšší místa“, která brzy vyjde. Kapitola Popisuje, kterak Zemanovi poradci ulili kriminální kauzu Olovo na političku Buzkovou. Kriminální policie mi tehdy natvdo sdělila, že jde o život,“ zrecenzoval v jednom odstavci knihu novinář Zdeněk Šarapatka, který následně dodal, že knihu přečetl jedním dechem.

Okolo politické kariéry Miloše Zemana se samozřejmě za těch 30 let v politice odehrála spousta kauz. Namátkou můžeme vzpomenout na ty okolo prodeje ruského dluhu za zlomek ceny, Lánský puč a další. Kmenta však v anotaci na svou novou knhu slibuje, že přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Zemana. Rovněž bychom se mohli dozvědět okolnosti mocenského paktu s premiérem Andrejem Babišem, takže se není čemu divit, že má kniha volně navazovat na úspěšný bestseller Boss Babiš z roku 2017, ve kterém dal autor prostor oligarchovi Babišovi.

Kniha Rudý Zeman by vám měla pomoct porozumět, co se prozatím dělo za doby vládnutí Miloše Zemana na Hradě, a kudy a jakým směrem sahají zákulisní nitky tuzemské politiky. Kniha samozřejmě vychází i v audio podobě.

Kmenta letos oslavil své 50. narozeniny, takže je více než pravděpodobné, že si vydání knihy o tomto politickém velikánovi dal jako dárek. Nutno podotknout, že knihá má téměř 500 stran textu, takže o obsah rozhodně nebude nouzE. Kmenta je známý svou dlouholetou a vytrvalou investigativní prací. Mezi jeho nejúspěšnější knihy patří například trilogie Kmotr Mrázek nebo Padrino Krejčíř, které věnoval našim nejznámnějším gangsterům. V roce 2018 se Kmentovi podařilo prodat námět ze své knihy Český špion Erwin van Haarlem hollywoodu a je dost možné, že v budoucích letech vznikne americký film. Na začátku letošního roku navíc obdržel Kmenta společně s Ondřejem Kundrou Cenu Ferdinanda Peroutky.

A zde vás potěší velká vzpomínka na bývalého premiéra Petra Nečase.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články