fb pixel Záměrný plán, nebo shoda náhod? Budoucí ministryně spravedlnosti Benešová chce omezit funkční období státních zástupců – G.cz
Vyhledávání

Záměrný plán, nebo shoda náhod? Budoucí ministryně spravedlnosti Benešová chce omezit funkční období státních zástupců

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Z plánovaných čistek na státním zastupitelstvím, na které se zpočátku chystala naše příští ministryně spravedlnosti Marie Benešová, nakonec sejde, jelikož každá rovnice má více řešení. Místo vyhazovů totiž Benešová přišla s jiným nápadem, který prozradila České televizi. V plánu má totiž zkrátit funkční období státních zástupců na 7 let, což by znamenalo, že by byly vyměněni všichni vedoucí Nejvyššího a Vrchního státního zastupitelství.

Martin Miko
Martin Miko 24.4.2019, 11:09

Náhoda nebo plán?

Jedná se o náhody nebo o promyšlený plán? Ukazuje se, že budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešová má v plánu zajímavé změny, které povedou ke zpochybnění justice v naší zemi. Z původního plánu udělat nějaké "čistky" na státním zastupitelství nakonec sešlo, avšak má to svůj důvod. Dobrá přítelkyně Marka Víta České televizi sdělila, že by ráda snížila funkční období nejvyššího státního zástupce na 7 let, což by znamenalo, že by byla vyměněna většina vedoucích Nejvyššího, Vrchního a Krajského státního zastupitelství.

Podle facebookové stránky Milion chvilek pro demokracii by po takovéto změně byli vyměněni všichni z Nejvyššího a Vrchního zastupitelství a rovněž i 5 z 8 Krajských zastupitelů. Spolek Milion chvilek pro demokracii dokonce poukazuje na to, že tyto změny, které odstartovaly výměnou ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Benešovou, se dějí právě v době, kdy policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše. Ten se brání tím, že se jedná o politický komplot, který si dává za cíl ho pošpinit, avšak místo toho, aby nechal soudy řádně pracovat, záhy z jeho vlády odchází ministr spravedlnosti, pod kterého spadají státní zástupci a soudci, což působí velmi podezřele.

Kněžínek končí ve své funkci k 30. dubnu letošního roku. Nahradit by ho měla právě Benešová, kterou nominoval sám Babiš. Hrad rovněž potvrdil, že prezident Miloš Zeman Benešovou jmenuje. A není se čemu divit, když se už znají z minulosti, a to především díky tomu, že Benešová působila jako jeho poradkyně. V roce 2000 o ní coby premiér dokonce řekl: "Kdybych měl šestnáct Marií Benešových, tak jich bude ve vládě šestnáct." Nám nezbývá než doufat, že se tuto dámu nepodaří naklonovat.

A kdo je vlastně Marie Benešová? Česká právnička a politička, která má s vysokými posty poměrně bohaté zkušenosti. V roce 2013 se stala ministryní spravedlnosti v úřednické vládě Jiřího Rusnoka a ve stejné době až do roku 2017 působila jako poslankyně za ČSSD.

A zde se dozvíte, kdo je nový ukrajinský prezident. Věděli jste, že vyrůstal v Mongolsku?

Podobné články

Doporučujeme

Další články